Rusza wielkanocna zbiórka żywności

Tegoroczna wielkanocna zbiórka żywności odbędzie się w dniach 31 marca – 2 kwietnia w 35 miejscowościach w Małopolsce. Weźmie w niej udział 3,5 tysięcy wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach 187 sklepów w naszym województwie.

Celem zbiórki, jak co roku, jest zapewnienie spokojnej i godnej Wielkanocy najbardziej potrzebującym. Żywność trafi najpierw do magazynu Banku Żywności oraz partnerów akcji w naszym regionie, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, a następnie trafi do potrzebujących. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.

– Wydając na zakupy kilkadziesiąt czy kilkaset złotych nawet nie zauważy się różnicy kupując jeden czy dwa dodatkowe produkty, ale dla tych, którzy nie mają prawie nic, będzie to ogromna pomoc. Szczególnie zachęcamy do przekazywania mąki, oleju, przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, słodyczy oraz innych produktów z długą datą przydatności do spożycia – mówi Anna Roszczyk, koordynatorka zbiórki w Małopolsce.

W ubiegłorocznej zbiórce wolontariusze zebrali w 169 sklepach blisko 65 ton żywności. Zebrane produkty trafiły do ponad 2,5 tys. osób, które dzięki nim mogły spokojnie i godnie spędzić Święta Wielkanocne. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności