Red Bull BC One w Krakowie

Najlepsi z najlepszych, b-boys i b-girls z całej Polski, powalczą o udział w najbardziej prestiżowych w tanecznym świecie zawodach Red Bull BC One – już 2 kwietnia, w Starej Zajezdni w Krakowie, odbędzie się konkurs Red Bull BC One Poland Cypher.
Turniej będzie częścią festiwalu hiphopowego Style Season – w ten kwietniowy weekend miasto opanują taniec, rymy, jamy, koncerty i bitwy na najwyższym poziomie.

Po światowym debiucie w 2004 roku zawody Red Bull BC One szybko zapracowały na miano najważniejszej rywalizacji breakdance’owej w formacie jeden na jeden. Zeszłoroczny światowy finał odbył się w Tokio, gdzie Polskę reprezentowało dwóch tancerzy. B-boy Kleju wziął udział w wielkim finale, zaś b-boy Thomaz – uczestniczył w tzw. Last Chance Cypher, czyli odbywających się dzień wcześniej światowych eliminacjach, będących ostatnią szansą na dostanie się do finału. Thomaz walczył z ze zwycięzcami lokalnych cypherów, które w zeszłym roku odbywały się w 38 krajach. Najlepszym podczas finału w Tokio okazał się być dziewiętnastoletni Japończyk – Issei Hori, który pokonał dwukrotnego mistrza, Hong 10 z Korei.

„Wrażenia super. Organizacja jak zawsze na wysokim poziomie. Miejsce też niesamowite. Największe wrażenie robi energia, którą dostaje się od widowni. Kiedy tylko wyszedłem na scenę, czułem na plecach wielkie wsparcie od ludzi. Życzę każdemu tancerzowi przeżycia takich emocji” – tak swój udział w światowym finale wspominał Kleju.

Red Bull BC One Poland Cypher
2 kwietnia 2017
Stara Zajezdnia, Św. Wawrzyńca 12, Kraków
Wstęp darmowy. Liczba miejsc ograniczona.

foto:Jason Halayko/Red Bull Content Pool

Źródło http://www.redbull.com

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności