Prześlij uwagi dotyczące miejsc parkingowych w Krakowie

Na stronie internetowej mobilnykrakow.pl/parkowanie można już zapoznać się z wynikami inwentaryzacji Strefy Płatnego Parkowania w związku z koniecznością dostosowania ilości wolnego miejsca dla pieszych na chodnikach po kontroli wojewody.

Inwentaryzacja trwała przez ostatnie kilka tygodni. Jej efektem jest powstanie interaktywnej mapy, na której zaznaczono dokładnie, które miejsca postojowe w strefie nie spełniają norm. Za jej pomocą wszyscy krakowanie będą mogli odnieść się do wyników inwentaryzacji. Żaden głos nie zostanie bez odpowiedzi projektanta.

Jak czytać mapę?

Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednią podstrefę, która interesuje mieszkańca.

Miejsca postojowe w strefie zostały oznaczone trzema kolorami:

  • zielonym – postój wyznaczony z odpowiednią rezerwą miejsca dla pieszych na chodniku
  • pomarańczowym – po zaparkowaniu samochodu zgodnie z instrukcją na znaku zostaje mniej niż 2 metry (ale więcej niż 1,5 metra) dla pieszego
  • czerwonym – po zaparkowaniu samochodu zgodnie z instrukcją na znaku zostaje mniej niż 1,5 metra dla pieszego.

ZIKiT podkreśla, że przypadek każdej ulicy jest inny. W niektórych nie ma żadnej możliwości wyznaczenia miejsc parkingowych (za mało miejsca), w innych wystarczy zmienić sposób parkowania (na przykład ze skośnego na równoległe), by linia z czerwonej zmieniła się w zieloną.

Jednostka prosi o dokładne przyjrzenie się swojej okolicy i zastanowienie się co można by zrobić, żeby skutki zmian w Strefie Płatnego Parkowania były jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców.

Uwagi do inwentaryzacji można składać do poniedziałku 3 kwietnia.

W tym tygodniu przedstawiciele Rad Dzielnic w tej sprawie spotkają się w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu z urzędnikami, by dyskutować o planowanych korektach w organizacji ruchu.

Info Krakow.pl

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności