Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja rowerów

W nocy z 26 na 27 stycznia br. w Krakowie przy ul. Mackiewicza z klatki schodowej jednego z bloków został ukradziony rower o wartości 2000zł. Operacyjni z Komisariatu Policji III w Krakowie ustalili, że sprawcą tej kradzieży może być 43-letni mieszkaniec krakowskiego Podgórza. Dokonując weryfikacji zgłoszeń, policjanci ustalili także, że kradzież roweru o wartości 2,5 tys. złotych do której doszło 1 marca br koło jednej z  uczelni w Podgórzu to również sprawka tego mężczyzny.

28 marca kryminalni z „trójki” weszli do jego mieszkania. W toku przeszukania znaleźli jeden rower i części pochodzące ze skradzionych innych rowerów. Jedną z zabezpieczonych w mieszkaniu ram rowerowych policjanci rozpoznali, jako pochodzącą ze skradzionego roweru, którego właściciel umieścił zdjęcie na portalu internetowym służącym użytkownikom jednośladów do nagłaśniania przypadków kradzieży ich pojazdów.  

Właściciel  odzyskanej ramy rowerowej, jak się okazało jeszcze nie złożył zawiadomienia o kradzieży. Jego rower (wartości 600 zł) również został skradziony z terenu Podgórza w połowie marca tego roku.

Zatrzymany sprawca został doprowadzony do Komisariatu Policji III w Krakowie, gdzie przedstawiono mu zarzuty kradzieży wszystkich trzech rowerów w warunkach recydywy. Mężczyzna przyznał się do zarzuconych mu czynów. Jak ustalono, rowery kradł, demontował je w mieszkaniu a części następnie sprzedawał na placach targowych. Policjanci będą ustalać do kogo należą pozostałe zabezpieczone przedmioty.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności