Pijany kierowca wjechał w pieszych i uciekł

Strażnicy miejscy ujęli nietrzeźwego kierowcę , który potrącił kilkoro pieszych, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi policja.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Strażnicy jadący radiowozem ulicą Tischnera zauważyli grupę osób na chodniku. W pewnym momencie jeden z mężczyzn zaczął machać w ich kierunku. Po zatrzymaniu radiowozu funkcjonariusze dowiedzieli się, że przed chwilą samochód osobowy potrącił kilka osób i uciekł w stronę Centrum Handlowego „Bonarka”.

Strażnicy ruszyli we wskazanym kierunku i po przejechaniu kilkuset metrów zauważyli opisywany pojazd, który właśnie zatrzymał się przed skrzyżowaniem ulic: Tischnera i Fredry. Dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Mężczyzna zastosował się do polecenia i zaparkował auto w zatoce przystankowej.

Po podejściu do samochodu strażnicy wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Uniemożliwili mu dalszą jazdę, zabezpieczyli kluczyki i założyli mu kajdanki. Poszkodowanymi w wypadku zajęło się wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe, a nietrzeźwy kierujący został przekazany przybyłym na miejsce policjantom.   

info SM. Foto M. Warszawski

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności