Nowe oświetlenie na Bulwarach Wiślanych

W tym roku i w przyszłym planowana jest kontynuacja budowy oświetlenia na Bulwarach Wiślanych. W ubiegłym roku rozświetliliśmy Bulwar Czerwieński i Kurlandzki, a teraz przyszedł czas na pozostałe odcinki. W 2017 roku w budżecie przeznaczone jest na ten cel 1,9 mln zł, w 2018 r. 3 mln zł.

Obecnie inwestycja jest na etapie przygotowań do ogłoszenia przetargu, który planowany jest w marcu. Pierwszym etapem zadania będzie opracowanie dokumentacji i projektu, co ze względu na lokalizację, zajmie prawdopodobnie najwięcej czasu, gdyż wymagane jest zdobycie pozwoleń także od konserwatora zabytków, miejskiego plastyka oraz Zarządu Gospodarki Wodnej.

W trakcie prac konieczny będzie także nadzór archeologiczny. W ubiegłym roku wykonawca natrafił m.in. na pozostałości historycznej drogi i szyn z początku XX wieku. Przypomnijmy także, że od 2016 r. Bulwar Kurlandzki rozświetlają 63 lampy typu latarnie oraz 48 iluminacyjnych, natomiast na Bulwarze Czerwieńskim 49 nowych słupów oświetleniowych oraz 13 lamp iluminacyjnych.

info ZIKiT

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności