Multimedialny Wiedeń w naszym mieście

24 i 25 marca 2017 zapraszamy mieszkańców Krakowa oraz turystów na Plac Szczepański w Krakowie, gdzie zagości Wiedeń w multimedialnej odsłonie. Już w piątek, 24 marca od godz. 10:00 będzie można przenieść się w najpiękniejsze zakątki stolicy Austrii, a wszystko to za sprawą techniki i okularów Virtual Reality. Cztery stanowiska okularów VR pozwolą odkryć współczesny Wiedeń, nie tylko ten znany z przewodników i portali turystycznych. Wycieczki w 360° szlakiem kanałów w dzielnicy Simmering lub przez centrum towarowe Wiedeń-Południe to alternatywne ścieżki poznania Wiednia. Dla spragnionych innych wrażeń polecamy przejażdżkę w 360° szybką kolejką Hochschaubahn na wiedeńskim Praterze, koncert Nocy Letniej Wiedeńskich Filharmoników w parku Pałacu Schönbrunn, spacer po targu Naschmarkt czy wizytę w Café Demel.

Chętnych zapraszamy też na lekcje, gry, ciekawostki i quizy „Poznaj Wiedeń z Instytutem Austriackim” w języku polskim i niemieckim. Lekcje pokazowe odbędą się w piątek 24 marca o godzinie 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00. Zapisy w biurze kursów Instytutu Austriackiego pod numerem: +48 12 422 95 53 lub mailowo: krakow@oei.org.pl

Po zmroku na widzów czeka natomiast pokaz „Wiedeń w 360°”, przygotowany specjalnie na tę okazję. W półgodzinnych cyklach, na kopule namiotu prezentowane będą filmy sferyczne oraz zdjęcia 360°. Zakończenie projekcji o godzinie 22:00.

W sobotę, 25 marca, atrakcją będą opowieści znanych podróżników Elżbiety i Andrzeja Lisowskich, którzy o naddunajskiej metropolii opowiadać mogą bez końca. Tym razem przybliżą „Wiedeń szalony i nobliwy”. Chcecie poznać szczegóły, zapraszamy w sobotę 25 marca w godz. 13:00-14:00 oraz 14:30-15:30 na Plac Szczepański.

Przy tej okazji będzie też można poczuć smak wiedeńskiej kawy serwowanej z rowerów cargo oraz tradycyjnych, aczkolwiek mniej znanych ciasteczek zwanych Krapferl.

Zapraszamy na Plac Szczepański, aby samemu sprawdzić, czy w centrum Krakowa można poczuć wiedeńską atmosferę. Na wszystkie pokazy i atrakcje w namiocie multimedialnym wstęp jest bezpłatny.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności