Mężczyzna napadł wchodzącą do klatki schodowej starszą kobietę i wyrwał jej torebkę

Około godziny 19 dyżurny II Komisariatu Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o napadzie na 60-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło przy ulicy Mogilskiej. Mężczyzna podbiegł do kobiety w momencie, kiedy próbowała otworzyć drzwi do klatki chodowej. Korzystając z okazji chwycił jej torebkę starając się ją wyrwać.

Kobieta próbowała mu to uniemożliwić i mocno ją trzymała. Jednak podczas szarpaniny upadła a  mężczyzna wyrwał torebkę i uciekł. Pokrzywdzona nie poddała się, o własnych siłach wstała z chodnika i pobiegła za sprawcą wołając o pomoc. Wtedy jeden z przechodniów ruszył za sprawcą.

Pomimo pościgu napastnik uciekł. Na miejsce wezwany został patrol Policji. Funkcjonariusze sprawdzili pobliski teren i w pewnym momencie zauważyli chowającego się w bramie mężczyznę. Okazało się, że to sprawca kradzieży. Według ustaleń mundurowych – podczas ucieczki mężczyzna odrzucił skradziony łup w zarośla. Torebka została odnaleziona (wraz zawartością dokumentów, pieniędzy, portfela telefonu, okularów i innych rzeczy osobistych).

Złodziej usłyszał zarzuty kradzieży – za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz również:

Wtargnął do kabiny zamiatarki i zaatakował kierowcę MPO

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności