Kraków solidarny z Londynem

Wśród poszkodowanych w środowym zamachu w Londynie jest jeden obywatel Polski – poinformowała w czwartek premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

W sumie hospitalizowano rannych z 11 krajów – oprócz osoby z Polski także 12 Brytyjczyków, 3 Francuzów, 2 Rumunów, 4 Koreańczyków z Korei Południowej, po jednej osobie z Niemiec, Irlandii, Chin, Włoch, USA i dwie osoby z Grecji.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wystosował kondolencje do ambasadora Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce, a TAURON Arena Kraków wieczorem podświetlona będzie w barwach flagi brytyjskiej.

„Z wielkim żalem przyjąłem informację o tragedii, która dotknęła Londyn 22 marca 2017 r. Kraków łączy się w cierpieniu ze wszystkimi obywatelami Wielkiej Brytanii, w szczególności z rodzinami ofiar zamachu, przeżywającymi nieopisany dramat. Chciałbym wyrazić głębokie wyrazy współczucia z powodu ataku terrorystycznego, który pochłonął ludzkie istnienia i zniszczył poczucie bezpieczeństwa i stabilności Pańskich rodaków” – napisał Prezydent Jacek Majchrowski.”

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności