Kolejne spotkanie z cyklu „Zdrowie Holistyczne” – wstęp wolny

Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Zdrowie Holistyczne”  organizatorzy będą kontynuować temat pułapek współczesnej cywilizacji.  Porozmawiamy  m.in. o boreliozie  i ekologicznej medycynie.  Gościem spotkania będzie lekarz  – dr Józef Krop, znakomity specjalista od 30 lat praktykujący w Kanadzie medycynę ekologiczną.  

Zapraszamy w sobotę,
11 marca o  godz. 17.00, Sala Teatralna (Oficyna Wschodnia). Wstęp wolny.

W programie:

  • Ekologiczna recepta na zdrowie
    – Dorota Adamczyk (biolog)
  • Ochrona mikrobiomu człowieka;  Borelioza – kontrowersje wokół diagnozy, leczenia i przenoszenia choroby
    – dr Józef Krop

Dr Józef Krop jest absolwentem  Krakowskiej Akademii Medycznej,  specjalistą I stopnia z pediatrii. Od 1972 r mieszka w Kanadzie praktykując medycynę ekologiczną.  Jest autorem książki pt. „Ratujmy się – elementarz medycyny ekologicznej”.

O swojej pracy mówi:

Ekologiczną medycynę praktykuję w Kanadzie od ponad 30 lat. W tym czasie przyszło mi leczyć tysiące chorych i cierpiących z powodu różnych dolegliwości. Czy skutecznie?  Odpowiem może w ten sposób: nic tak nie cieszy lekarza jak słowa wdzięczności matki, której dziecko chronicznie chorowało na przewlekłą infekcję, astmę lub rozległą egzemę, a nawet autyzm. Takie reakcje upewniają mnie, że to, co robię, posiada głęboki sens. Nie wydaje mi się, abym jako lekarz czynił coś szczególnego. Ot po prostu, zanim przepiszę lek i ustalę odpowiednią kurację, chcę o swoim pacjencie wiedzieć jak najwięcej. Każdy z nich, z medycznego punktu widzenia, jest przecież inny, tak jak i środowisko w którym przebywa lub żyje. A skoro inne środowisko to i przyczyny, które chorobę wywołały, mogą być inne. Moja rola jako lekarza sprowadza się zatem do wychwycenia tych środowiskowo – medycznych szczegółów, postawienia właściwej diagnozy i ustalenia odpowiedniej kuracji. Nie byłoby to oczywiście możliwe, bez wiedzy uzyskanej w dobrej szkole medycznej i stosowaniu jej w konsultatywnej kooperacji z wieloma gałęziami współczesnej medycyny. Myślę, że nie będzie egoistycznym stwierdzenie, jeśli powiem, że medycyna ekologiczna wymaga od lekarza czegoś więcej, niż tylko wiedzy medycznej. Biorąc pod uwagę kompleksowość czynników dających początek chorobie, musi on wykazać wiedzę z wielu dyscyplin, jak również mieć zdolności „detektywistyczne”, które pomogą mu prawidłowo ustalić pochodzenie choroby oraz przedsięwziąć kroki zaradcze. Oczywiście, wszystkiego można się nauczyć i chętnie służył będę pomocą tym wszystkim, którzy chcieliby bliżej poznać podstawy medycyny ekologicznej.

Dodajmy, że  medycyna ekologiczna to dyscyplina medyczna, która bada i ocenia wpływ czynników środowiskowych na człowieka, kładąc szczególny nacisk na skutki działania pokarmów, środków chemicznych, wody, jakości powietrza w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni. Traktuje ona każdego pacjenta jako odrębną jednostkę, która funkcjonuje w unikalnym środowisku i wymaga indywidualnej terapii.

( źródło: Dr Józef Krop,  „Ratujmy się – elementarz medycyny ekologicznej”)

W ramach spotkań „Zdrowie Holistyczne” eksperci w dziedzinie zdrowia, urody oraz harmonii ciała i umysłu  doradzają jak w pędzie globalnego świata zachować to, co najcenniejsze: dobre samopoczucie i zdrowie.  Cieszące się dużym zainteresowaniem spotkania do tej pory dotyczyły m.in. siły umysłu, muzyki serca, wody –  jej roli i możliwości w naszym organizmie,  roli pierwiastków i minerałów dla zachowania dobrej formy, uzdrawiającej mocy dźwięku mis i gongów, masażu relaksacyjnego i leczniczego, sposobów walki ze stresem.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności