III edycja Wielkiej Zbiórki Książek

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek Fundacja Zaczytani.org wspólnie z mieszkańcami chce zebrać książki dla małych i dużych pacjentów.

– Jeżeli posiadacie w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz czytadła dla dorosłych dołączcie do Zaczytanego świata i weźcie udział w akcji. My książki przekażemy do placówek medycznych tworząc kolejne Zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych – apelują organizatorzy.  

Po wyrażeniu chęci udziału w Wielkiej Zbiórce Książek organizatorzy prześlą pod wskazany adres „zaczytane” kartony oraz plakaty tzw. pakiet startowy. Zebrane książki zostaną odebrane przez kurierów po zakończeniu akcji.

Przez miesiąc książki będą zbierały: przedszkola, szkoły, biblioteki, firmy, instytucje. Zaczytane sówki wraz z mieszkańcami Krakowa zapakują zebrane książki, które zostaną wysłane do placówek medycznych.

„ZACZYTANI – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych” – to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest dostarczanie książek do placówek leczniczych w całej Polsce oraz promowanie czytelnictwa. Dzięki prowadzonym akcjom pacjenci mogą choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Więcej informacji można znaleźć na www.zaczytani.org.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności