Groźny wypadek! Ciężarówka przygniotła kierowcę

W dniu 17 marca br. o godz. 11:48 Straż Pożarna w Krakowie została powiadomiona, że w miejscowości Modlnica doszło do wypadku ciężarówki która przygniotła kierowcę.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratowników,  zastano leżący na dachu ciągnik siodłowy wraz z naczepą. Po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, iż kierowca tego pojazdu znajduje się w środku , przygnieciony elementami konstrukcji kabiny, bez możliwości poruszania się.

Kierowca był przytomny i świadomy , jednak miał trudności w oddychaniu z uwagi na zgniecioną kabinę. Zabezpieczono miejsca zdarzenia, odłączono akumulatory , rozwinięto linię gaśniczą oraz zabezpieczono wyciek paliwa. W tym samym czasie cały czas utrzymywano kontakt z poszkodowanym , i przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz pneumatycznego przystąpiono do rozcinania i podnoszenia konstrukcji kabiny aby jak najszybciej pomóc uwięzionemu kierowcy w swobodnym oddychaniu.

Działania były prowadzone jednocześnie z dwóch stron kabiny. Będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zaopatrywał medycznie poszkodowanego i czekał na bezpieczne przyjęcie.

Na miejscu zdarzenia na równoległej drodze przypadkowo przejeżdżał ciężki holownik pomocy drogowej, który  został wykorzystany do uniesienia kabiny pojazdu ciężarowego celem szybkiego wydostania przygniecionego kierowcy.

Operatorzy holownika fachowo i szybko podjechali i podnieśli kabinę pojazdu, a następnie strażacy sprawnie i bezpiecznie wydostali kierowcę na zewnątrz. Kierowca został   przetransportowany przez przez pogotowie lotnicze  do szpitala.

info i foto: PSP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności