Głosowanie na stacje napraw rowerów zakończone

Zakończyło się głosowanie mieszkańców dotyczące wyboru lokalizacji czterech stacji naprawy rowerów na Prądniku Białym. Stacje są jednym ze zwycięskich zadań Budżetu Obywatelskiego 2016 r. Tym bardziej widzieliśmy konieczność skonsultowania szczegółów z mieszkańcami dzielnicy. Dziś zachęcamy wszystkich do zapoznania się z wynikami.

Cała akcja rozpoczęła się od tego, że mieszkańcy zgłaszali nam propozycje miejsc na zamontowanie takich punktów. Potem każdy z pomysłów był weryfikowany pod względami formalnymi, np. stacja nie może zostać ustawiona na terenie nie należącym do gminy. Do głosowania zostało dopuszczonych siedem lokalizacji, z których mieszkańcy mieli wskazać cztery, najlepsze ich zdaniem.

W głosowaniu, które zostało przeprowadzone na stronie internetowej ZIKiT, największym poparciem mieszkańców cieszyły się cztery miejsca:

Mackiewicza/Opolska w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Wavelo (562 głosów,  tj. 44,5%) 

Przystanek „Wyki” (560 głosów – 44,3% )

Park Krowoderski, w pobliżu wejścia od strony ul. Batalionu „Skała” AK (531 głosów – 42 % )

Pętla Krowodrza Górka, obok stacji Wavelo (526 głosów – 41,6 proc.)

Pozostałe propozycje, które zostały poddane głosowaniu to: PKP Łobzów, obok stacji Wavelo po stronie ul. Wrocławskiej (33 głosy – 2,6 %), Pętla Azory, obok stacji Wavelo (26 głosów – 2,1% ) oraz Przystanek „Prądnicka” (3 głosy – 0,2% ). Mimo, że te stacje nie będą realizowane, również bardzo dziękujemy za te głosy!

Cztery najbardziej popularne w głosowaniu stacje są przewidywane do realizacji w 2017 roku. W marcu ZIKiT zamierza uruchomić procedurę zamówienia publicznego.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności