Diverse NIGHT of the JUMPs: motocykliści i rowerzyści zachwycili widzów

W miniony weekend najlepsi motocykliści startujący w Mistrzostwach Świata we Freestyle Motocrossie oraz mocna reprezentacja zawodników MTB walczących o punkty w Pucharze Świata FMB World Tour połączyła swoje siły pod egidą Diverse NIGHT of the JUMPs. Riderzy obu dyscyplin zachwycili niesamowitymi ewolucjami ponad 10 tysięcy widzów, którzy wybrali się do TAURON Areny Kraków.

11 zawodników FMX, występujących w Krakowie już po raz trzeci, zawzięcie walczyło o jak najwyższe noty jurorów oraz uznanie publiczności. Nasz reprezentant Marcin Łukaszczyk oraz jego rywale najpierw zmierzyli się w kwalifikacjach. Każdy z zawodników starał się pokazać swoje najlepsze ewolucje, aby dostać się do finałowej szóstki. Marcin zaprezentował wiele nowych tricków, w tym kombinacji Backflipa zajmując 10 pozycję. Do finału awansowali: Pat Bowden (Australia), Filip Podmol (Czechy), David Rinaldo (Francja), Dany Torres (Hiszpania), Maikel Melero (Hiszpania) i powracający po długotrwałej kontuzji Luc Ackermann (Niemcy), który ponownie stał się faworytem polskiej publiczności. Luc zaprezentował żywiołowy przejazd i mocno dopingowany przez publiczność zajął wysoką trzecią lokatę. Drugie miejsce wywalczył David Rinaldo, a zwycięzcą został Maikel Melero, który uparcie dąży do zdobycia swojego czwartego z rzędu tytułu mistrzowskiego.

Konkurs Best Whip wygrał młodszy brat kontuzjowanego Libora Podmola – Filip. W Maxxis Highest Air niepokonany okazał się być Massimo Bianconcini, który ukończył rywalizację na wysokości 8,5 metra.

Absolutną nowością podczas Diverse NIGHT of the JUMPs było rozegranie zawodów Pucharu Świata – FMB World Tour. Rowerowy freestyle wzbudził wiele emocji, zaaplikował dawkę niesamowitych wrażeń, zawodnicy dali z siebie 110%, a kibice nagrodzili ich wspaniałym dopingiem. Zawodnicy mieli po dwa przejazdy, z których liczył się lepszy, aby pokazać swoje ewolucje oraz zdobyć komplet 100 punktów. Pierwsza przeszkoda, którą był zeskok ze specjalnej konstrukcji opartej o trybuny TAURON Areny Kraków (step down), warta była 30 punktów, druga – ewolucja kręcona ze specjalnej rampy aż 70. Zawodnicy wykonywali tricki jakich widzowie Diverse NIGHT of the JUMPs jeszcze nie widzieli: podwójne Backflipy, Frontflipy, 360-tki Barspin oraz Backflipy Tailwhip. Pojawiły się też próby wykręcenia 720-tki Cork Unturndown, Twistera oraz Cashrolla. Każda ewolucja nagradzana była mocnym aplauzem, zwłaszcza jeśli jej autorem był Polak. W konkursie zobaczyliśmy kilku naszych reprezentantów w tym między innymi: Marka Łebka i oczywiście najbardziej utytułowanego zawodnika MTB w Polsce – Szymona „Szamana” Godźka. Szaman postawił na połączenie dwóch dyscyplin i na drugiej przeszkodzie wykręcił inspirowanego FMX’em idealnego Cliffhanger Flipa. Werdykt sędziów nie pozostawił wątpliwości – Szymon Godziek został pierwszym w historii zwycięzcą zawodów Pucharu Świata FMB World Tour rozgrywanych podczas Diverse NIGHT of the JUMPs.   

O dodatkową dawkę emocji zadbał Patryk Siekaj, który po raz pierwszy w południowej Polsce wykonał Backflipa quadem. Widzowie nagrodzili najmłodszego na świecie zawodnika wykonującego tę ewolucję mocnym aplauzem.

Trzecia odsłona Diverse NIGHT of the JUMPs w Krakowie przeszła do historii. Jak zawsze była napędzana niesamowitymi trickami, po raz pierwszy jednak wykonywanymi przez zawodników aż trzech dyscyplin sportów akcji. Można śmiało powiedzieć, że wydarzenie to weszło w sobotę na nowy, interdyscyplinarny poziom, co żywiołowo zostało docenione przez ponad 10 tysięcy widzów, który wybrali się w sobotę do TAURON Areny Kraków.

 

Wyniki FMX

 1. Maikel Melero 440
 2. David Rinaldo 424
 3. Luc Ackermann 413
 4. Dany Torres 402
 5. Pat Bowden 377
 6. Filip Podmol 353
 7. Leonardo Fini 313
 8. Brice Izzo 293
 9. Libor Podmol 272
 10. Marcin Lukasczyk 227
 11. Matej Cesak 224

 

Wyniki MTB

 1. Szymon Godzik – Polska
 2. Petr Anreev – Rosja
 3. Bernd Winkler – Austria
 4. Tom Cardy – Anglia
 5. Marcin Rot – Polska

 

Trzy najlepsze tricki FMX z soboty:

https://youtu.be/b7TYzUp6w7U

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT. Więcej informacji na: www.dnotj.pl

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/377363375946961

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebooku: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności