Weekendowe atrakcje dla dzieci w Muzeum Historycznym

Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami – każdy znajdzie coś dla siebie. W wiosennym, weekendowym rozkładnie jazdy znalazły się takie atrakcje jak: Święto Kamienicy Hipolitów, literackie spotkanie z ks. prałatem Dariuszem Rasiem oraz zajęcia z „przeganiania wiosny” pt. Panna Marzanna.

 • sobota, 25 marca., godz. 10.00 – Zamiana czasu i… wielkie sprzątanie. Święto Kamienicy Hipolitów.
  Warsztaty dla dzieci połączone z krótkim zwiedzaniem wystawy stałej Mieszczański dom i czasowej Kupując oczami. Reklama w przedwojennym Krakowie. Obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. 12 426 50 60 lub info@mhk.pl. Kamienica Hipolitów. Wstęp wolny.
 • niedziela, 26 marca, godz. 11.00 –  Z cyklu „Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie”. Ks. prałat dr Dariusz Raś – Mariackie opowieści.
  Jaki jest najbardziej rozpoznawalny kościół w całej Polsce – bez wątpienia każdy odpowie, że Kościół Mariacki i to jest prawda! Zatem zapraszamy Was najmilsi na wysłuchanie legend związanych z kościołem Mariackim, a usłyszycie je od samego ks. prałata dr Dariusza Rasia! Gotowi na spotkania pełne wrażeń? Zapraszamy! Dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Cafe Putto, Pałac Krzysztofory, skrzydło zachodnie. Wstęp wolny.
 • niedziela, 26 marca, godz. 12.00   Z cyklu „Tajemniczy kufer”: Panna Marzanna.
  Program skierowany do kreatywnych i ciekawych świata maluchów oraz ich rodziców, którzy pragną wspierać wszechstronny rozwój swoich pociech już od najmłodszych lat. Idzie wiosna! Nadszedł czas, aby pożegnać mroźne dni i schować sanki do piwnicy. O tym, jak skutecznie przegonić zimę dzieci dowiedzą się na zajęciach, na których poznają pannę Marzannę oraz tradycyjne zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Grupa docelowa: dzieci w wieku 4–6 lat. Pałac Krzysztofory. Obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. 12 426 50 60, email: info@mhk.pl. Wstęp wolny.
 • niedziela 26 marca, godz. 11.00 i 15.00 Z cyklu „Akademia małego odkrywcy”: Zielarki, korzennicy i aptekarze, czyli krótka historia farmacji.
  Program dedykowany wszystkim głodnym wiedzy i wrażeń małym odkrywcom oraz ich rodzicom, którzy w aktywny i twórczy sposób pragną poznawać Kraków, wyrastając tym samym na prawdziwych znawców, a zarazem miłośników jego dziejów i kulturowego dziedzictwa. Podobnie jak Krzysztoforek i Dorotka – bohaterowie muzealnego czasopisma „Krzysztoforek” – którzy wspólnie z dziećmi uczestniczą w zajęciach. Dawnej nie każdego było stać na drogie lekarstwa, dlatego popularnym środkiem na różnego rodzaju bolączki były zioła sprzedawane przez baby zielarki. Dopiero w późniejszych wiekach pojawił się wymóg formalnego wykształcenia i w Krakowie pojawili się aptekarze. Na warsztatach dzieci zapoznają się z długą tradycją krakowskiego aptekarstwa i dowiedzą się, w jaki sposób radzono sobie z chorobami w dawnych wiekach. Grupa docelowa: dzieci w wieku 6–9 lat. Pałac Krzysztofory. Obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. 12 426 50 60, email: info@mhk.pl. Wstęp: 5 zł.
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności