10-latka opiekowała się 3-miesięczną siostrą, bo ich matka była pijana

20 marca około godz. 14, na jednym z peronów Dworca Głównego w Krakowie policjanci z II Komisariatu Policji zatrzymali 28-letnią kobietę, która właśnie wysiadała wraz ze swoimi córkami z pociągu. Interwencja ta, to efekt wcześniejszego powiadomienia Policji przez współpasażerów tego pociągu o karygodnym zachowaniu matki.

Według zgłaszających kobieta podczas trwającej dwie godziny podróży z Rzeszowa do Krakowa w ogóle nie zajmowała się swoimi córkami (10-latką i 3-miesięcznym niemowlęciem). Dziewczynki przebywały same w przedziale a ich matka zaglądała sporadycznie do przedziału, ale tylko po to aby zabrać pieniądze czy papierosy i znikała znowu. Z każdym też pojawieniem się była według zgłaszających coraz bardziej pijana. W tym czasie maleńką siostrą opiekowała się dzielna 10-latka. To ona podgrzewała mleko dla niemowlęcia, przewijała je  i tuliła do snu. W opiece próbowali pomóc jej inni pasażerowie, którzy zbulwersowani zachowaniem ich matki powiadomili Policję. Krakowscy policjanci czekali na peronie na przyjazd pociągu i od razu zatrzymali kobietę na Dworcu Głównym. Obie dziewczynki zostały przewiezione karetką pogotowia ratunkowego do Ośrodka Opiekuńczo – Wychowawczego skąd zabrał je ojciec.

28-latka, mieszkanka województwa mazowieckiego, miała w chwili zatrzymania ponad 3 promile alkoholu. Policjanci ustalili, że kobieta ma już ograniczoną władzę rodzicielską a nad sprawowaniem opieki nad dziećmi czuwa kurator. Obecnie kobiecie został przedstawiony zarzut narażenia życia lub zdrowia osób, którymi miała obowiązek się opiekować. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności (art.160 par 2 kk ).

info KWP Kraków

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności