Jak zrobić zdrowe zakupy od Lokalnego Rolnika w wielkim Mieście?

Zdrowa żywność jest coraz bardziej pożądanym towarem. W czasach kiedy sklepowe półki uginają się pod ciężarem produktów pełnych konserwantów, coraz trudniej jest znaleźć lokalne, naturalne jedzenie. Szacuje się, że rocznie zjadamy około 2 kg konserwantów. Coraz częściej żywność zamiast wzmacniać zdrowie, szkodzi. Powszechna dostępność produktów przetworzonych przyczynia się do tego, że aż 72% Polaków spożywa regularnie niezdrowe jedzenie w postaci słodyczy, chipsów czy niezdrowych napojów, a 49 % jada gotowe, wysoko przetworzone dania.

Znaczny wzrost występowania chorób cywilizacyjnych na przestrzeni ostatnich dekad sprawił, że w końcu zaczęliśmy przyglądać się temu, co wędruje na nasze talerze. Efekt? Stajemy się coraz bardziej świadomi negatywnych skutków niezdrowego jedzenia, zamieniając konserwanty na zdrową, naturalną żywność. Właściwe nawyki żywieniowe przekazujemy także naszym dzieciom. Niestety, znalezienie sprawdzonych źródeł dobrego, wysokiej  jakości jedzenia wciąż nastręcza nam wielu trudności. Czy jesteśmy zatem skazani na żywieniową zagładę? Okazuje się, że niekoniecznie. Inicjatywą, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom świadomych konsumentów  jest  Lokalny Rolnik działający w Krakowie. Jest to największy w Polsce wirtualny bazar zdrowej żywności, którego inwestorami są Anna i Robert Lewandowscy. Inicjatywa łączy ze sobą lokalnych rolników oraz drobnych wytwórców z klientami.

„Wiele osób cierpi na alergie pokarmowe lub po prostu nie chce żywić się konserwantami, polepszaczami i chemią w jedzeniu. Niestety – nawet w sklepach ekologicznych brakuje asortymentu pozbawionego chemii, dlatego warto korzystać  ze sprawdzonego, lokalnego źródła. Tak powstał wirtualny bazar, który, jak się okazało, nie tylko zapewnia zdrową, „prawdziwą” żywność ale także integruje lokalną, sąsiedzką społeczność. Oprócz tego, wspiera działalność lokalnych rolników i wytwórców, którzy produkują wysokiej jakości produkty, ale na mniejszą skalę.“ – mówi Ewa Jaraczewska, menadżer regionalny Lokalnego Rolnika.

Jak to działa? Osoby zainteresowane zaopatrywaniem się w zdrową żywność zrzeszają się w grupach zakupowych, zlokalizowanych w prywatnych mieszkaniach, kawiarniach, restauracjach czy biurach, najbliżej ich domu lub pracy. Następnie na portalu składają zamówienia na wybrane produkty. I o ile zakupów można dokonywać o dowolnej porze, 24/7, ich odbiór odbywa się raz w tygodniu, w miejscu przynależnym do grupy zakupowej. Taki system gwarantuje świeżość i wysoką jakość produktów. Nad działalnością każdej grupy zakupowej czuwa koordynator, który przypomina o terminach zamówień, odpowiada na pytania grupowiczów i wspiera rozwój grupy oraz przyjmuje dostawy i wydaje zamówienia Klientom.

 

W LOKALNYM ROLNIKU ZNAJDZIESZ ponad 2100 produktów!

Jedzenie bez chemii, polepszaczy i konserwantów – dla alergików, dzieci i dorosłych, sportowców, osób na diecie. W ofercie są także produkty:  EKO CERTYFIKOWANE, WEGAŃSKIE, BEZGLUTENOWE, ORAZ BEZCUKROWE.

* BIO warzywa, owoce i zioła (bez pestycydów!),

* pyszny ręcznie robiony chleb (bez polepszaczy i konserwantów),

* wiejski nabiał i jaja, niepasteryzowane mleko,

* świeże mięso, ryby i tradycyjne wędliny (bez antybiotyków, hormonów, wypełniaczy),

* naturalne soki, oleje i przetwory,

* wysokogatunkowe artykuły sypkie, m.in. kasze, mąki, makarony, kawę, herbatę,

* ciasta, ciastka i zdrowe słodycze,

* domowe pierogi, krokiety i wiele innych

 

ZASADY SĄ BARDZO PROSTE:
1. Dołączasz bezpłatnie do wybranej Grupy Zakupowej na www.lokalnyrolnik.pl

2. Zamawiasz online to, co potrzebujesz. Nie ma limitu kwoty zamówienia –  możesz zamówić nawet 1 produkt na próbę!

.
3. Odbierasz swoje zakupy w grupie.

 

 W Krakowie działa już ponad 20 grup, tę najbliższą  znajdziesz wchodząc na www.lokalnyrolnik.pl

Poszukujemy także koordynatorów.

Chcesz otworzyć Grupę Zakupową w Krakowie lub okolicy, zgłoś się:

krakow@lokalnyrolnik.pl
tel. +48 570 519 576

lub wypełnij formularz na:  https://lokalnyrolnik.pl/promuj_zdrowa_zywnosc

Kliknij „stwórz grupę” (lokalizacja Kraków). 

 

art. spon

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności