Zapraszamy na trzy zupełnie różne odsłony Sceny NCK.

Zapraszamy na trzy zupełnie różne odsłony Sceny NCK. Kolorowa i rozśpiewana bajka dla najmłodszych, pełne poezji i muzyki spotkania autorskie oraz komedia, która rozbawi do łez. Zapraszamy!

26 lutego (niedziela), g. 17.00, Scena NCK

Teatr KAMIENICA – „ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia”

Główny bohater sztuki, po utracie pracy, wymyśla nowy sposób na życie! Jego konto zaczynają zasilać liczne zasiłki i dodatki – od czynszowego, przez macierzyński aż po… rentę dla wdów. Urzędniczą machinę przyznawania zapomóg pozwala uruchomić nie tylko błyskotliwość i spryt bohatera, ale także oddani przyjaciele pomagający stworzyć fikcyjne postaci. Gdy lawina rusza, wyplątanie się ze skomplikowanej sytuacji staje się coraz trudniejsze, a zabawne i kuriozalne sytuacje zdają się nie mieć końca! I pomyśleć, że wszystko zaczęło się z miłości do żony…

Reżyseria i scenografia: Emilian Kamiński

Obsada: Emilian Kamiński, Dorota Kamińska, Katarzyna Pakosińska, Laura Raab, Krystyna Tkacz, Paweł Burczyk, Sambor Czarnota, Tomasz Gęsikowski, Krzysztof Krupiński, Paweł Tucholski

28 lutego (wtorek), godz. 10.00, Scena NCK

Jaś i Małgosia – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina

Rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja klasycznej bajki braci Grimm, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy. W spektaklu pojawia się cała galeria barwnych postaci. Oprócz tytułowych bohaterów, można zobaczyć groźną Babę Jagę, a także sympatyczne Wiewiórki, a w roli narratorów i komentatorów wydarzeń scenicznych – bajkowe drzewa i przebiegłego kocura. Oprawa muzyczna i barwna scenografia dopełnia wrażeń, wciągając widza w fascynujący świat przygód. 

Czas trwania: 1 godz. 25min.( przerwą)

Spektakl dla dzieci od lat 3.

 

28 lutego (wtorek), g.18.00, Scena NCK

Salon Literacko Muzyczny – wieczór 86.

Stolik Literacki – „Chmurność” wieczór – autorski Elizy Segiet.

Stolik Muzyczny – „Twój w pamięci ślad” – recital Piotra Krupy.

prowadzenie: Basia Stępniak-Wilk.

Eliza Segiet –  autorka trzech tomików poezji: „Romans z sobą” (Sowello 2013r), „Myślne miraże” (Miniatura 2014r), „Chmurność” (Signo 2016r), monodramu „Prześwity”(Signo 2015r), dramatu „Tandem” ( Signo 2017). Jej wiersze można znaleźć w antologiach i gazetach literackich.

Piotr Krupa  – pieśniarz, autor, kompozytor. Obecny na scenie od ponad 30 lat, jest laureatem wielu lokalnych i ogólnopolskich przeglądów i festiwali związanych z piosenką literacką oraz folk i country. Kultywuje twórczość takich artystów jak Bob Dylan, Leonard Cohen, Paul Simon, Jacques Brel, Georges Brassens i Paolo Conte. W dorobku ma trzy płyt: „Deja Vu”, „Twój w pamięci ślad”, „Tak od niechcenia” .

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności