Wyremontują tunel pod Rondem Grunwaldzkim

Tunel w kierunku Ronda Matecznego wymaga odnowienia po długim i intensywnym czasie eksploatacji.

– Niektóre jego elementy nie były wymieniane od kilkudziesięciu lat. Prace, które będą prowadzone w lipcu i sierpniu, obejmują wymianę sufitu podwieszonego, okładziny na ścianach oraz oświetlenia – mówi inspektor z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Przypominamy, że pierwsza nitka tunelu (w kierunku Jubilata) była odnawiana dwa lata temu. Jednak we wrześniu ubiegłego roku, nowy sufit został uszkodzony przez samochód, który prawdopodobnie przed wjazdem nie obniżył dźwigu. Kosztami ponownego remontu zostanie obciążony ubezpieczyciel auta.

– Po tym zdarzeniu ruch drogowy był utrudniony przez blisko cztery godziny. Dlatego  jeszcze w tym roku ZIKiT planuje ustawić przed wjazdami do tunelu dwie instalacje, informujące kierowców, że pojazd jest za wysoki lub że w tunelu zrobił się zator. Taka informacja byłaby na tyle widoczna wcześniej, aby kierowcy mogli spokojnie przejechać górą, nad tunelem – dodaje inspektor ZIKiT.

To jednak, czy takie zabezpieczenia się pojawią, zależy od znalezienia funduszy na ten cel. Szacunkowo jest to około 500 tys. zł.

Prace mają się rozpocząć w wakacje

info ZIKiT

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności