Wykorzystał kobietę seksualnie, bo była zamroczona alkoholem.

Kilka dni temu, w jednym z komisariatów 25-letnia mieszkanka Krakowa złożyła zawiadomienie o wykorzystaniu jej seksualnie przez nowo poznanego mężczyznę. Ponieważ do przestępstwa miało dojść na terenie Krowodrzy sprawę natychmiast przekazano do prowadzenia do IV Komisariatu Policji w Krakowie.

Jak ustalili policjanci, kobieta poznała sprawcę w nocy z piątku na sobotę w dyskotece na krakowskim Kazimierzu. Oboje od razu przypadli sobie do gustu i postanowili  już razem tańczyć i raczyć się alkoholem. Po zakończeniu dyskoteki, aby przedłużyć tę znajomość, 30-latek zaprosił kobietę do swojego mieszkania na krakowskiej Krowodrzy, na co ona przystała. W mieszkaniu według relacji pokrzywdzonej również spożywali alkohol, po czym  oboje mieli zasnąć.

Jednakże następnego dnia nad ranem, sprawca wykorzystując  stan upojenia alkoholowego 25-latki miał doprowadzić ją do obcowania płciowego. Kobieta w pewnym momencie obudzila się, wyrwała się i uciekła z mieszkania.

Dopiero po kilku dniach, pokrzywdzona  zdecydowała się zgłosić sprawę w komisariacie. Okazało się, że tak naprawdę znała tylko imię sprawcy. Policjanci bardzo szybko dotarli do 30-latka. Mężczyzna został zatrzymany, po zebraniu materiału dowodowego usłyszy zarzuty (art.198 kk) doprowadzenia do obcowania płciowego przy wykorzystaniu braku zdolności pokrzywdzonej do pokierowania swoim postępowaniem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o ostrożność przy zawieraniu  przypadkowych znajomości. Szczególnie uważajmy w okolicznościach, gdy  nasza ocena sytuacji może być zaburzona  np. przez alkohol.

Wszelkiego rodzaju puby, dyskoteki itp. to miejsce gdzie możemy spotkać nowych przyjaciół, ale również osobę mającą złe intencje wobec nas. Nie zapraszajmy więc obcego do naszego domu ani nie gódźmy się na propozycję wizyty u niego. 

Zobacz również:

Bezdomny rozpalił ognisko w kanale ciepłowniczym – cudem uniknął śmierci

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności