Wystawa Sztuki Erotycznej w Krakowie (+18)

W sercu Krakowa, w kamienicy Kromerowskiej, przy Rynku Głównym 23 grupa młodych pasjonatów historii, sztuki i erotyki zaprasza na jedyną w Polsce wystawę sztuki erotycznej – „50 twarzy seksu”.

Otwarcie nastąpi w Dniu Zakochanych – w Walentynki – 14 lutego 2017 roku. Inspiracją był film 50 twarzy Greya oraz historia krakowskiej kamienicy, w której zlokalizowana jest wystawa.

W starym Krakowie, przy Uniwersytecie Jagiellońskim powstawało wiele burs studenckich. Najczęściej w tajniki seksu wprowadzały studentów żony kupców miejskich, bardzo zajętych handlem na straganach.

 

Przez wieki kamienica skrywała wiele miłosnych historii. Słynny polski malarz Jan Matejko przeżywał nieodwzajemnioną miłość do młodziutkiej Teodory Giebułtowskiej. Często zwierzał się ze swoich przeżyć pięknej Paulinie Jaworskiej, właścicielce kamienicy przy Rynku Głównym 23, co odzwierciedla niezwykła kopia „Stańczyka”, znajdująca się w zbiorach wystawy erotycznej.

Tadeusz Boy-Żeleński i artyści dwudziestolecia międzywojennego odkłamywali temat erotyzmu w zacofanym obyczajowo Krakowie, w którym erotyczne pocztówki sprzedawano w Sukiennicach spod lady a orgie były sposobem spędzania wieczorów.

Wieść niesie , że to Hans Frank – Generalny Gubernator III Rzeszy – w 1942 roku odkrył w gotyckich piwnicach kamienicy Kromerowskiej niezwykłe dzieło stworzone przez nieznanego malarza, zainspirowane obrazem Leonardo da Vinci, które daje odpowiedź, skąd bierze się tajemniczy uśmiech Mona Lizy.

Dzieła, zgromadzone w gotyckich piwnicach kamienicy Kromerowskiej to historia erotyzmu od czasów Kleopatry do „50 twarzy Greya”, z uwzględnieniem życia erotycznego starego Krakowa, to przegląd erotyki i sztuki miłosnej od Kamasutry do najnowszych gadżetów elektronicznych.

Wystawa w Krakowie , przy Rynku Głównym 23 będzie otwarta od 14 lutego do 31 grudnia 2017. Na pewno warto ją odwiedzić, bo w Polsce takie wystawy zdarzają się niezmiernie rzadko.

WYSTAWA DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

50 TWARZY SEKSU
Rynek Główny 23
KRAKÓW

GODZINY OTWARCIA
Pon. – Pt. 12:00 – 22:00
Sob. – Niedz. 10:00 – 23:00

http://50twarzysexu.pl

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności