Podczas pościgu padły strzały w Krakowie

We wtorek,  około godz. 9:15  krakowscy policjanci ruchu drogowego pełniący służbę w okolicy ul. Wybickiego zauważyli samochód osobowy marki Alfa Romeo, który nie posiadał przedniego zderzaka oraz  tablicy rejestracyjnej.  Funkcjonariusze natychmiast  dali kierującego pojazdem sygnał do zatrzymania się, ale mężczyzna za kierownicą ani myślał poddać się policyjnej kontroli.

Kontynuując jazdę w kierunku ulicy Łokietka  gwałtownie  przyspieszył i rozpoczął szaleńcza jazdę po jezdni, chodniku dla pieszych i okolicznych trawnikach. Policjanci w radiowozie natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym, informując  równocześnie o całej sytuacji oficera dyżurnego Policji. W rejonie ul. Batalionu Skała AK  sprawca utracił panowanie nad pojazdem, po raz kolejny uderzył w krawężnik. Tam porzucił samochód i usiłował jeszcze kontynuować ucieczkę na piechotę w kierunku Parku Krowoderskiego.

Biegnący za nim policjanci kilkakrotnie wzywali mężczyznę  do zatrzymania,  po czym oddali dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Podczas obezwładniania sprawca cały czas był bardzo agresywny, stawiał czynny opór, kierując równocześnie wulgarne słowa w kierunku policjantów. Po zatrzymaniu 26-latek został poddany badaniu na zawartość środków odurzających z wynikiem pozytywnym. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili prawie 72 gramy marihuany. Zatrzymanego osadzono w areszcie. Po wykonaniu z nim czynności usłyszy zarzuty  m.in. posiadania środków odurzających, prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem narkotyków, a także najprawdopodobniej  czynnej napaści na policjanta i kierowania gróźb karalnych. Z tej sprawy zostaną wyłączone materiały do odrębnego postępowania dotyczące przewinień  popełnionych przez mężczyznę w ruchu drogowym.

zobacz również

Wykorzystał kobietę seksualnie, bo była zamroczona alkoholem.

Mężczyzna zabił kobietę i psa. Następnie biegał zakrwawiony po Krakowie

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności