Od poniedziałku zamknięty będzie most na al. Focha

Na czas prowadzonych prac wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie:

linia 134 będzie kursowała od ZOO do przystanku „Słonecznikowa” bez zmian, następnie ulicą Przegon, Emaus, Królowej Jadwigi, Piastowską do Cichego Kącika. Linia kursować będzie po wyżej wymienionej trasie w obu kierunkach, obsługując za każdym razem przystanek „Przegon” w kierunku ul. Piastowskiej.
Przystanek „Hofmana” przeniesiony zostanie na ul. Piastowską, za skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi. Dodatkowe przystanki: „Cichy Kącik” końcowo-początkowy wspólnie z linią 159 oraz przelotowy na ul. Piastowskiej w kierunku ZOO; Przystanki: „Cracovia Stadion”, „Cracovia Błonia”, „Instytut Reumatologii” nie będą obsługiwane przez ww. linię;

linie 152, 192, 252 i 902 będą kursowały od Cmentarza Olszanica/Chełmu/Kraków Airport do przystanku „Słonecznikowa” bez zmian, następnie ulicą Piastowską i al. 3 Maja do przystanku „Cracovia” i dalej po swoich stałych trasach do Alei Przyjaźni/Czyżyn Dworzec/Os. Podwawelskiego/Dworca Głównego Wschód. Linie kursować będą po wyżej wymienionej trasie w obu kierunkach. Na czas robót wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy w ciągu al. 3 Maja.
Przystanek „Cracovia” w kierunku ul. Królowej Jadwigi przeniesiony zostanie na al. Mickiewicza, na wysokości Muzeum Narodowego (autobusy linii 152, 252 i 902 w celu obsłużenia tego przystanku będą kursować od skrzyżowania al. Mickiewicza i al. Focha aleją Mickiewicza w kierunku Placu Inwalidów i następnie zawrócą na przełączce przy Bibliotece Jagiellońskiej).
Przystanek „Hofmana” przeniesiony zostanie na ul. Piastowską, za skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi (przystanek ten będzie obsługiwany również przez linię 102).
Dodatkowy przystanek: „Cichy Kącik” (w kierunku centrum miasta na ul. Piastowskiej przy pętli Cichy Kącik, w kierunku Chełmu na ul. Piastowskiej).

Przystanki: „Cracovia Błonia”, „Instytut Reumatologii”, „Przegon” nie będą obsługiwane przez wyżej wymienione linie.

linia 734 – zastępcza linia autobusowa, kursująca po następującej trasie: Cracovia Stadion – al. Focha (powrót przez al. Krasińskiego, Dunin-Wąsowicza i Kałuży) – Focha Most. Przystanek „Focha Most” zostanie zlokalizowany na al. Focha tuż za skrzyżowaniem z ul. Na Błoniach w kierunku Cracovii.

​Linia 134 na zmienionej trasie i linia zastępcza 734 kursować będą według rozkładu jazdy analogicznego jak linia 134, dodatkowo ze zwiększoną częstotliwością kursowania do 20 minut w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 19:00. 

Przystanki „Hofmana” (na ul. Królowej Jadwigi) oraz „Przegon” (tylko w kierunku Cracovii) zostaną zawieszone.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie 134, 152, 192 i 252 zachowują ważność we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na trasach stałych i zmienionych tych linii oraz w autobusach linii 734 na całej trasie przejazdu. Ponadto:

Bilety okresowe wykupione na linię 134 zachowują ważność:

  • na trasie linii 20 na odcinku Cichy Kącik – Cracovia;
  • na trasie linii 152, 192 i 252 na odcinku Park Decjusza – Cracovia. 

Bilety okresowe wykupione na linie 152, 192 i 252 zachowują ważność:

  • na trasie linii 20 na odcinku Cichy Kącik – Cracovia.
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności