Pobił ekspedienta i laską demolował sklep ponieważ zabrakło mu na piwo

Policji w Krakowie otrzymali wezwanie do sklepu spożywczego w Czyżynach, w którym pewien klient miał pobić sprzedawcę i zdemolować lokal . Policyjny patrol zatrzymał 62-letniego mężczyznę.

Jak ustalono, sprawca przyszedł jakiś czas wcześniej do tego sklepu z zamiarem kupienia dwóch butelek piwa. Alkohol zabrał z lodówki ze stoiska samoobsługowego i podszedł do kasy. Tu okazało się jednak, że brakuje mu pieniędzy. Pracownik sklepu poprosił o odłożenie towaru i zaproponował  anulowanie transakcji, ale mężczyzna go zignorował, zapakował obie butelki do plecaka, po czym skierował się  do wyjścia.  Widząc to, ekspedient podbiegł do drzwi aby je zamknąć i uniemożliwić wyjście złodziejowi.  Wtedy też sprawca wpadł w szał. Uderzał sprzedawcę rękami, kopał, do uderzeń użył nawet… laski. Laską też rozbił lampę jarzeniową w sklepie.

Policjanci wezwani na interwencję, zatrzymali  agresywnego  klienta i przewieźli do komisariatu. Krewki klient odpowie teraz za kradzież rozbójniczą  ( art.283 KK )i uszkodzenie mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Info KWP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności