W piżamach dla Małych Serc

Dziewczyna z Andrychowa i chłopak z Wadowic znaleźli niecodzienny sposób, by wesprzeć dzieci chorujące na serce. 19 marca odbędzie się 14. Krakowski Półmaraton Marzanny dla Małych Serc. Katarzyna Bylica i Piotr Hydzik będą w nim uczestniczyć, ale postanowili by to wydarzenie stało się niezwykłe. Dlaczego? We współpracy z fundacją Schola Cordis założyli specjalne konto, na którym chcą uzbierać 3.000 zł dla małych, chorych serduszek. Jeśli im się to uda, przebiegną dystans 21 km 97,5 m w….. zabawnych piżamach. Na zebranie funduszy mają niecały miesiąc.

A jak się wszystko zaczęło?

„Od zwykłej rozmowy na kampusie uczelni. Pomyśleliśmy – dlaczego biegnąc w półmaratonie nie zrobić czegoś dobrego dla innych? Tak narodziła się akcja charytatywna „W piżamach dla Małych serc” podszyta miłością do biegania, walką ze słabościami i chęcią pomocy innym. Biegnąc dla dzieci chcemy pomóc w realizacji marzenia o nowoczesnej klinice, w której dzieci z wrodzonymi wadami serca będą odzyskiwać zdrowie – mówi Kasia, współorganizatorka akcji”.

A Piotr na swoim profilu facebookowym pisze:

„Kiedyś biegłem na zawodach w bokserkach i krawacie to dlaczego nie pobiec w piżamie jeszcze w fajnym celu ? Akcja trochę humorystyczna, ale jak najbardziej poważna.

Zapraszam serdecznie, Im będzie Nas więcej tym lepiej! Może znajdzie się ktoś w znajomych co jeszcze w tej piżamie wygra”

Rodzina i znajomi mocno trzymają kciuki. Wierzą w dobre serca ludzi.

„Kasia i Piotr to ludzie o ogromnym sercu, którzy lubią pomagać innym. I robią to bezinteresownie. Jak już coś postanowią, to tak właśnie będzie. I często jest to tak niecodziennego, jak ta akcja. Dlatego jestem przekonana, że akcja się powiedzie!” – mówi Agnieszka Bylica, ciocia Kasi.

 

Akcję można wesprzeć dwojako – finansowo, wpłacając pieniądze na portalu Polakpomaga -https://polakpomaga.pl/kampania/w-pizamach-dla-malych-serc-#kampania, lub wziąć z nimi udział w biegu …  w piżamie.

Pomóżcie tym młodym, pełnym pasji i wiary w lepsze jutro, ludziom.

Link do akcji – https://polakpomaga.pl/kampania/w-pizamach-dla-malych-serc-#kampania

Link do wydarzenia – https://www.facebook.com/events/679391582245422/

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności