Moscow City Ballet już w marcu z nowym przedstawieniem Śpiąca Królewna.

Już w marcu grupa Moscow City Ballet przyjedzie ponownie do Polski! Balet Viktora Smirnova – Golowanova to renomowana grupa, która w Polsce zdobyła uznanie i podziw tysięcy wielbicieli. Prezentują perfekcyjną technikę baletową i klasyczny repertuar w wykonaniu utalentowanych tancerzy, wywodzących się z najlepszych szkół baletowych. Publiczność wychodzi ze spektakli z wypiekami na twarzy, zachwycając się ogromnym talentem i profesjonalizmem tancerzy oraz magicznym klimatem przedstawień.

Tym razem artyści powrócą do Polski z nowym przedstawieniem Śpiąca Królewna. Jest to opowieść niezwykle poetycka. Autorzy libretta założyli, że balet będzie pretekstem do pokazania pięknych obrazów tanecznych oraz prezentacji umiejętności tancerzy. Akcja, w której księżniczka przychodzi na świat, wskutek złego czaru zasypia na sto lat wraz z całym dworem, a później zostaje obudzona przez pocałunek księcia, który pojmuje ją za żonę. Czerpiąc z innych baśni francuskiego pisarza, dodano postać dobrej Wróżki Bzu, która jest duchem opiekuńczym królewny od narodzin do ślubu z księciem, a nawet w pewien sposób kieruje losami bohaterów.

Spektakle Moscow City Ballet wymagają ogromnego nakładu środków i wielkiego zespołu wykonawców, a od samych tancerzy – doskonałego opanowania sztuki tańca klasycznego. Skomponowana muzyka przez Piotra Czajkowskiego, odznacza się doskonałością rzemiosła, łącząc osiągnięcia zachodniej techniki kompozytorskiej z pierwiastkami narodowymi.

Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną w choreografią ukazuje nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Są w tym perfekcjonistami i to oni wytyczają standard dla innych grup baletowych na świecie.  Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów Moscow City Ballet pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w światowej czołówce. Na jego sukces składa się dążenie do perfekcji, która jest zasługą nieustających prób, godzin ćwiczeń i doskonałej spójności choreograficznej.
Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć. Jest to jedyne w swoim rodzaju przeżycie, którego każdy powinien doświadczyć.

Sam twórca i dyrektor Moscow City Ballet, Victor Smirnov – Gołovanov zawsze powtarzał  (…) To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, księciem, królem mysz… to wszystko żyje we mnie….  Być może to jest tajemnicą ich sukcesu…?
    

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

10 marca 2017 – Poznań – Sala Ziemi MTP
12 marca 2017- Toruń-CKK Jordanki
15 marca 2017 – Kielce – Kieleckie Centrum Kultury
16 marca 2017- Warszawa – Hala Torwar
17 marca 2017- Katowice – Miasto Ogrodów
20 marca 2017- Gdynia- Teatr Muzyczny
22 marca 2017 – Kraków – ICE Kraków
23 marca 2017- Wrocław – Teatr Polski
25 marca 2017- Szczecin – Sala Koncertowa (dawna Hala Opery)

Bilety już w sprzedaży na:
 www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności