Młodzi kompozytorzy do dzieła! Rusza 5. edycja międzynarodowego konkursu – FMF Young Talent Award 2017

Już po raz piąty najzdolniejsi kompozytorzy filmowi młodego pokolenia powalczą w międzynarodowym konkursie o statuetkę FMF Young Talent Award. Tym razem zmierzą się z najnowszą produkcją fantasy stacji NBC serialem The Emerald City”, do którego muzykę napisał Trevor Morris,  gość specjalny 10. jubileuszowej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Zadaniem konkursowym jest skomponowanie muzyki na orkiestrę symfoniczną i chór do fragmentu serialu. UWAGA – pracę młodych twórców oceni jury, w którym zasiądzie także sam kompozytor, a zwycięska suita zabrzmi podczas Gali Muzyki Filmowej „ALL IS FILM MUSIC: 10. FMF Gala Jubileuszowa” (20 maja w TAURON Arenie Kraków)!

Przed laureatem stoi sława, prestiż, uznanie branży filmowej i być może międzynarodowa kariera! Jest zatem o co walczyć! Na kompozycje i partytury czekamy do 19 marca 2017 roku. Zgłoszone prace oceni międzynarodowe jury obradujące pod przewodnictwem prof. Daniela Carlina, dyrektora cenionej katedry Scoring for Motion Pictures & Television na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. W jury zasiądą także: Robert Townson – producent Varèse Sarabande największej wytwórni płytowej wydającej muzykę filmową, Michael Todd – dyrektor ds. Muzyki Filmowej i Telewizyjnej w Amerykańskim Stowarzyszeniu Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP), Doreen Ringer-Ross – wiceprezydent ds. Filmu i Telewizji w BMI (Broadcast Music, Inc.), Mina Korzeniowska – kompozytorka, Jean Michel-Bernard – kompozytor, pedagog i pianista, Chris Brown – producent muzyczny West One Music, Magdalena Wojewoda-Mleczko – dyrektor programowa RMF Classic oraz Robert Piaskowski – dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Nagrodą główną w konkursie jest nie tylko złota statuetka FMF Young Talent Award zaprojektowana przez krakowskiego artystę Stanisława Juszczaka, ale przede wszystkim to, co stanowi najwyższą wartość dla młodego twórcy – publiczne wykonanie dzieła przed wielotysięczną publicznością Gali Muzyki Filmowej.

Dwudziestu najlepszych uczestników tegorocznego konkursu weźmie także udział w prestiżowych FMF Master Classes – warsztatach, sesji nagraniowej i panelach dyskusyjnych prowadzonych przez najlepszych specjalistów branży z cenionych uniwersytetów, studiów filmowych oraz międzynarodowych agencji i organizacji kompozytorskich. W tym roku organizatorzy festiwalu rozszerzają współpracę z krakowskimi uczelniami. Uczestnicy będą mogli korzystać z wiedzy i doświadczenia  wykładowców oraz studentów Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Muzycznej i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Tradycyjnie już, zajęcia będą odbywać się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Każdy uczestnik będzie pracował nad muzyką do etiud studenckich i będzie miał możliwość zarejestrowania swojego projektu podczas sesji nagraniowej w Lusławicach.

Szczegółowy program FMF Master Classes ogłosimy wkrótce.

Laureatom trzech pierwszych miejsc konkursu organizatorzy FMF zapewniają pokrycie kosztów pobytu w Krakowie podczas całego festiwalu, pierwszeństwo udziału w prestiżowych FMF Master Classes, a także możliwość spotkań z ekspertami branży obecnymi na FMF. Opiekę medialną i promocyjną nad twórczością laureata konkursu roztoczą organizatorzy festiwalu: radio RMF Classic, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz działająca w jego strukturze Krakow Film Commission, a także międzynarodowe stowarzyszenia twórców filmowych.

Szczegółowy regulamin konkursu FMF Young Talent Award 2017 oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na www.fmf.fm. Wypełniony formularz należy wysłać na adres mailowy: yta2017@biurofestiwalowe.pl. Na kompozycje i partytury czekamy do 19 marca 2017 roku. UWAGA: dostęp do filmu konkursowego uczestnicy otrzymają dopiero po potwierdzeniu przyjęcia ich zgłoszenia do konkursu.

Przypominamy, że w poprzednich czterech edycjach konkursu uczestniczyło ponad 350 młodych kompozytorów z ponad 30 krajów świata. Wszyscy dotychczasowi zwycięzcy pracują już na rynku międzynarodowym, a konkursowe trofeum na zawsze stało się częścią ich biografii artystycznej.

 

Pełny program festiwalu jest dostępny na stronie internetowej: www.fmf.fm.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności