W Krakowie trwa festiwal Materia Prima

Podczas festiwalu zapraszamy także na spotkania z twórcami przedstawień, którzy podczas tegorocznej edycji pokazują w Krakowie swoje widowiska. Spotkania będą się odbywały po spektaklach, w miejscu ich prezentacji. Jedynie przedstawienie: Aria Nogravity Dance Company rozpocznie się spotkaniem. Rozmowy z artystami potrwają pół godziny i będą tłumaczone na język polski.

22.02. – Body remix, po spektaklu, który zaczyna się o godz. 20.30, prowadzi Julia Hoczyk, (Centrum Kongresowe ICE)

24.02 – La Verita (Finzi Pasca), po spektaklu, który zaczyna się o godz. 18.30, prowadzi Karol Suszczyński, (Centrum Kongresowe ICE)

24.02. – Aria, przed spektaklem o godzinie 20.30, prowadzi Katarzyna Bester, (Nowohuckie Centrum Kultury)

24.02. – Horror, po spektaklu, który zaczyna się o godz. 20.30, prowadzi Amelia Wichowicz, (Centrum Kongresowe ICE).

W tym roku wystąpi wiele podziwianych zespołów, w tym wielka gwiazda – Daniele Finzi Pasca, reżyser, inscenizator, aktor, twórca sukcesów Cirquedu Soleil. Artysta, ma na swoim koncie spektakl dla Cirquedu Soleil, który obejrzało ponad 3 mln widzów, a także reżyserię ceremonii olimpijskich w Turynie oraz w Soczi. W Krakowie, wraz ze swoimi aktorami, pokaże surrealistyczny spektakl „La Verita”, pełen zaskakujących akrobacji. Podczas 4. edycji festiwalu zaprezentują się teatry z Wietnamu, Kanady, USA, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Holandii, Litwy. Większość z tych zespołów będzie w Polsce po raz pierwszy. Zaś te grupy, które gościły już na festiwalu w ubiegłych latach przywiozą do Krakowa widowiska będące polską premierą. W Krakowie trwa więc wielka teatralna uczta, pokazująca teatr różnorodny i fascynujący, teatr piękny, gdzie nie ma słów a opowieść wyznaczona jest międzynarodowym językiem formy.

Festiwal Materia Prima zwraca uwagę na piękno w teatrze, na przywrócenie ładu estetycznego w sztuce. Ten festiwal formy, który „idzie pod prąd” panującej na scenie modzie, kładący nacisk na teatralne piękno będzie doskonałą alternatywą dla publiczności. Festiwal udowadnia, że w teatrze nie ma rzeczy niemożliwych i że prawdziwa sztuka może fascynować kolejne pokolenia, niezależnie od rasy, narodowości, wyznania, poglądów politycznych oraz od wieku. Poprzednie edycje festiwalu zakończyły się sukcesem, co potwierdziły m.in.: duża frekwencja publiczności, szeroki oddźwięk medialny oraz entuzjastyczne recenzje polskich i zagranicznych krytyków. Liczne i powiększające się z roku na rok grono uczestniczących fachowców-obserwatorów Festiwalu z różnych części Polski i świata oraz liczne zgłoszenia do udziału w Festiwalu, potwierdzają jego wysoką jakość artystyczną.

Zapraszamy mieszkańców Krakowa i turystów odwiedzających nasze miasto do oglądania, słuchania i podziwiania artystów z czterech stron świata.

Więcej informacji o Festiwalu Materia Prima można znaleźć na stronie materiaprima.pl. Program Festiwalu dostępny jest tutaj.

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności