Kontroler strefy parkingowej przywłaszczył sobie kartę do bankomatu i dokonywał wypłat

16 lutego br., do IV Komisariatu Policji w Krakowie przyszła młoda mieszkanka Krowodrzy. Kobieta zeznała, że ktoś ukradł jej pieniądze z konta przy pomocy utraconej karty.

Jak ustalili policjanci, kobieta dała swoją kartę płatniczą wraz kodem pin swojemu chłopakowi, aby ten zrobił zakupy. Kiedy młody człowiek wrócił z zakupami okazało się, że po drodze zgubił kartę. Właścicielka karty natychmiast sprawdziła stan konta i wtedy okazało się, że ktoś włamał się na jej konto i najpierw zrobił zakupy na kwotę 33 złotych, a następnie usiłował wypłacić 400 złotych. Sprawca, z uwagi na brak wystarczających środków, spróbował po raz drugi i tym razem wypłacił 250 złotych. Policjanci bardzo szybko ustalili, w którym sklepie dokonano zakupów. W okolicy zabezpieczono monitoring i wytypowano potencjalnego złodzieja.

Już dzień później (17.02.) funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mężczyznę – pracownika pobliskiej strefy parkowania. Ten zeznał, że kartę wraz z pinem znalazł na ulicy i postanowił z niej skorzystać. Najpierw w pobliskim sklepie kupił alkohol i produkty spożywcze a następnie postanowił wypłacić nieco gotówki w bankomacie. Ponieważ nie udało się mu wypłacić 400 złotych wpisał mniejszą kwotę i stał się posiadaczem 250 złotych. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli utraconą kartę i zwrócili ją właścicielce.

43-letni parkingowy usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz dokonania kradzieży z włamaniem. (art.279 KK). Sprawca poddał się dobrowolnie karze w wysokości 1 roku (w zawieszeniu na 3 lata) i karze grzywny w wysokości 1800 zł.

info KWP

23-latek prowadził samochód pod wpływem narkotyków

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności