Kieszonkowiec próbował okraść klienta w restauracji. Został złapany na gorącym uczynku

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Policjant będą po służbie wybrał się do jednej z krakowskich restauracji. W czasie spożywania posiłku zwrócił uwagę na mężczyznę, który wszedł do lokalu i zajął miejsce przy stoliku nieopodal funkcjonariusza. Mężczyzna ściągnął kurtkę i zawiesił ją na krześle.

Chwilę później przy kolejnym stoliku pojawił się nowy klient. Funkcjonariusz od razu zauważył, że jest on bardzo zainteresowany kurtką mężczyzny zawieszoną na oparciu krzesła. Postanowił go obserwować. Sprawca nie czekał długo – wykorzystując chwilę nieuwagi właściciela odzieży sięgnął ręką do kieszeni i wyjął portfel, który następnie schował w kieszeni swojej kurtki. Złodziej próbował wyjść lecz policjant bardzo szybko zagregował. Podbiegł i obezwładnił złodzieja. Okazało się, że w skradzionym portfelu było prawie 1000 złotych. Gotówka wróciła do właściciela.

Złodziej to 49-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 278 kk – tj. kradzież, za co grozi do 5 lat więzienia. W przeszłości był już karany za kradzieże.

 

Info KWP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności