Festiwal Materia Prima dobiegł końca

W piątkowy wieczór w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima. Festiwal prezentujący dokonania teatrów formy i tańca z całego świata zakończył się w sobotę, a piątkową galę uświetnił występ szwajcarskiej grupy Compagnia Finzi Pasca ze spektaklem „La Verita”.

– Dzięki takiemu Festiwalowi jak Materia Prima, Kraków nie tylko jest chętniej odwiedzany przez zagranicznych turystów, ale również staje się jednym z ważnych miejsc na mapie miast świata związanych z teatrem formy. Cieszę się, ze dyrektorowi Weltschkowi udało się sprowadzić do Krakowa tylu genialnych artystów i wspaniałe zespoły. Jeśli jakiekolwiek  miasto zasłużyło sobie na tytuł „stolicy polskiej kultury”  czy miano „miasta artystów”, to jest nim właśnie Kraków – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

Spektakl „La Verita” uznawany jest za teatralne arcydzieło. To olśniewające widowisko z pogranicza teatru, nowego cyrku, teatru akrobacji, teatru tańca, muzyki i śpiewu z udziałem jedenastu artystów-akrobatów. W tym przedstawieniu poetyckie obrazy następują po sobie jak we śnie. Składają się na nie zapierające dech w piersiach akrobacje, przeplatane dowcipnymi scenami wybornej klaunady. „La Verità” jest hołdem dla Salvadora Dali.

W sobotę, ostatni dzień Festiwalu, widzowie zobaczyli jeszcze dwa spektakle: właśnie „La Vertitę” oraz „Horror”. Oba spektakle zostały wystawione w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności