Drugie Życie Książki 2017

Program bezpłatnych wymian przygotowanych na ten rok jest niemniej intensywny, jak dotychczas – spotkamy się łącznie 16 razy, w różnych ciekawych lokalizacjach. Odpowiadając na prośby uczestników przygotujemy dwie specjalne edycje z książkami dla dzieci i literaturą w języku angielskim: pierwsza odbędzie się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” podczas finału Festiwalu Literatury dla Dzieci, książkami po angielsku wymienimy się również z okazji Europejskiego Dnia Języków w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Odwiedzimy też takie miejsca, jak Miasteczko Filmowe Netia OFF Camera, Targi Vintage i Retro „Kogel-Mogel”, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz Księgarnię Podróżniczą Bonobo.

Tradycyjnie samoobsługowe półki Drugiego Życia Książki pojawią się na literackich Festiwalach Miłosza i Conrada. Korzystając z tych regałów stosujemy zasadę 1:1 – czyli za każdą książkę zabraną z regału, zostawiamy na półce jedną swoją.

Zasady udziału w Drugim Życiu Książki są proste: wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Zwracamy dużą uwagę na stan książek – pamiętajcie, że przynosimy je po to, by mogli skorzystać z nich inni! Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tytułów.

Książki żyją tak długo, jak są czytane. Podaruj im drugie życie i zdobądź inne ciekawe tytuły! Serdecznie zapraszamy na wymiany!

Pełen harmonogram i regulamin można znaleźć tutaj.

Organizatorami akcji Drugie Życie Książki są: Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności