Diverse NIGHT of the JUMPs: przerwana passa Melero

Na początku lutego w Berlinie odbyły się dwie rundy Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie. Była to ostatnia próba zawodników zanim pojawią się 25 marca w TAURON Arenie Kraków. Riderzy zaprezentowali swoje nowe tricki, a Maikel Melero podczas trzeciej rundy cyklu musiał uznać wyższość rywali.

Druga i trzecia runda cyklu Mistrzostw Świata przyniosła sporo niespodzianek. W finałach pojawiły się zarówno nowe twarze, jak i nowe ewolucje. Do udanych startów na pewno można zaliczyć występ Marca Pinyola, który zaprezentował publiczności zupełnie nowy trick – Surfer Take Off to Superflip i to w dodatku na Quarter Pipe. Mimo drobnych problemów bardzo dobrze zaprezentowali się również dwaj Australijczycy: Ryan Brown i Pat Bowden. Obu już wcześniej mieliśmy okazję oglądać w Polsce. Powracający do rywalizacji po przerwie Dany Torres nie pozostawił złudzeń, że nie bez powodu jest nadal uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie. W oba wieczory Hiszpan gościł na podium.

Zaciętą batalię stoczyli ze sobą Libor Podmol i Maikel Melero. Libor z ogromnym apetytem na zwycięstwo i Melero, który ostatnio wydawał się być nie do pokonania. O ile w sobotę tricki Czecha były według sędziów warte 4 punkty mniej, niż tricki Maikela i pozwoliły Podmolowi na zajęcie drugiego miejsca, o tyle w niedzielę sytuacja się mocno skomplikowała. Podmol pojechał swój przejazd na 150% prezentując najmocniejsze ewolucje, w tym Volta. Torres był jedynym zawodnikiem, który wykorzystał każdą rampę ustawioną w arenie oraz wykonał także Flair (540-tkę). Melero jechał dobrze aż do dodatkowego tricku, który wykonał dopiero po upływie czasu. Tym sposobem Podmol zajął pierwsze miejsce, Torres drugie, a Melero dopiero trzecie. Jednak pomimo przerwanej dominacji, liderem klasyfikacji generalnej nadal pozostaje urzędujący Mistrz Świata.

Do polskiej rundy Mistrzostw Świata pozostał jeszcze ponad miesiąc, możemy więc być pewni, że zawodnicy w pełni zregenerują swoje siły i ponownie, pozytywnie zaskoczą widzów, którzy wybiorą się na Diverse NIGHT of the JUMPs.
25 marca poza specjalistami od tricków na motocyklach zobaczymy także specjalistów od tricków na rowerach. Po raz pierwszy w historii Diverse NIGHT of the JUMPs poza Mistrzostwami Świata FMX rozegrane zostaną także zawody Pucharu Świata FMB World Tour. Po raz pierwszy będziemy świadkami imprezy rowerowej takiego formatu w hali i na unikalnym torze, którego fragment zostanie zbudowany w oparciu o trybuny TAURON Areny Kraków. Dodatkowo Patryk Siekaj, najmłodszy zawodnik na świecie, który wykonał salto w tył na quadzie, zaprezentuje ten spektakularny trick krakowskiej publiczności. Połączone siły tak widowiskowych dyscyplin sprawią, że TAURON Arena Kraków odleci już po raz trzeci, ale tym razem w zupełnie nowym stylu. 

Odliczanie do Diverse NIGHT of the JUMPs 2017 trwa. Na widzów jak zawsze czeka ogromna dawka niesamowitych wrażeń i tricków na najwyższym, światowym poziomie. Tym razem jednak emocje będą podwójne!

Bilety do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na EVENTIM.PL: http://bit.ly/2gSf2rn

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs

Oficjalna strona Sponsora DIVERSE Extreme Team www.diverseextremeteam.com, fan page na Facebooku: https://www.facebook.com/DiverseSystem   

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/377363375946961

Spot promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=49L3zXaBgwg

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT

Więcej informacji na: www.sportainment.pl i www.dnotj.pl oraz

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności