Diabetobus zawita do Krakowa

Diabetobus będzie stacjonował w Krakowie 24 lutego przy ulicy Borkowskiej 5B między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Następnie ruszy do Strzelina. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy.

Szczegółowe informacje na temat terminów badań i lokalizacji znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia (fundacjaneuca.pl).

Zgodnie z najnowszymi danymi World Health Organization na świecie żyje ponad 422 mln dorosłych z cukrzycą, a w Polsce 2,73 mln z czego wielu z nich w ogóle nie wie, że choruje. Niestety, coraz częściej chorują na nią także dzieci, o czym nie rzadko nie mają pojęcia ich rodzice. Co gorsza, cukrzyca rozwija się w organizmie, często nie dając żadnych objawów. Dlatego też niezwykle ważne jest wykonywanie regularnych badań w celu jej wykluczenia bądź monitorowania leczenia – podkreśla lek. Dorota Skwira-Rutkowska. W odpowiedzi na tę potrzebę, Fundacja NEUCA we współpracy z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, organizuje ogólnopolską akcję badań, której celem jest promocja profilaktyki i szerzenie wiedzy na temat cukrzycy.

W ramach akcji, specjalnie przygotowany na tę okazję diabetobus odwiedzi ponad 100 lokalizacji w całej Polsce, aby sprawdzić poziom cukru we krwi Polaków. Dodatkowo, każdy pacjent będzie mógł także zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić wskaźnik BMI, dzięki któremu można ocenić ryzyko wystąpienia chorób związanych z nadwagą.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności