Biurowiec Astris – prawie gotowy!

Jak informują wykonawcy oddanie inwestycji planowane jest w drugim kwartale tego roku. Komercjalizacją obiektu zajmuje się międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Od blisko 14 miesięcy trwa budowa biurowca Astris, który będzie składał się z dziewięciu kondygnacji naziemnych i dwóch podziemnych; w budynku powstanie też parking dla ok. 160 samochodów i ponad 70 miejsc rowerowych.

– Obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe wewnątrz budynku takie jak tynki, wylewki, posadzki sufity oraz prace instalacyjne. Na ukończeniu są już okładziny elewacyjne, rusztowanie jest demontowane  i  budynek już zaczyna funkcjonować w przestrzeni publicznej w docelowym kształcie –  mówi Adam Kamiński.  

– Rozpoczęto prace związane z realizacją układu drogowego mającego poprawić stan istniejących dróg w sąsiedztwie budynku. Z realizacją tych prac są związane chwilowe niedogodności dla kierowców spowodowane tymczasowym zamknięciem ulicy Promienistych. Po wybudowaniu nowej drogi łączącej ulice Promienistych z ulicą Lublańską te niedogodności zostaną zrekompensowane z nawiązka – zapewnia Adam Kamiński, Tebodin.

Generalnym wykonawcą biurowca Astris jest firma budowlana RE-BAU, a za projekt architektoniczny odpowiadają: Tomasz Zawisza i Marek Trela.

info: mat prasowe

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności