Bezpłatne wycieczki po Krakowie z przewodnikiem!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie zaprasza Mieszkańców Krakowa na trzy bezpłatne wycieczki, które odbędą się w sobotę, 25 lutego:

Kardynał Franciszek Macharski – krakowskie szlaki
Zbiórka: Wawel 3, bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława w Krakowie, godz. 9.00
W ubiegłym roku spacerowaliśmy krakowskimi śladami św. Brata Alberta. W tym roku poznamy niektóre miejsca związane z Kardynałem Franciszkiem Macharskim. Dowiemy się dlaczego mówią o nim „Drugi Brat Albert”.

500 lat reformacji
Zbiórka: ul. Grodzka 58, Kościół św. Marcina, godz. 10.00
W 500. rocznicę wywieszenia przez Marcina Lutra 95 tez na drzwiach kościoła zamkowego w Wittenberdze przypomnimy o tym, co działo się wówczas w Krakowie. Zobaczymy, gdzie modlą się dziś Chrześcijanie Ewangelicy, gdzie stał kiedyś zbór ewangelicki, zwany brogiem, dlaczego go zburzono i co potem nastąpiło.

Rok Tadeusza Kościuszki
Zbiórka: ul. Warszawska 24, Politechnika Krakowska, godz. 10.00
Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Tadeusza Kościuszki. Wielki bohater, ale również inżynier, artysta – takiego Kościuszkę pokażą uczestnikom wycieczki krakowscy przewodnicy. Jak zapisał się w historii i pamięci świata, zobaczymy oglądając wystawę w Muzeum Politechniki Krakowskiej, wędrując ulicami Krakowa i po Rynku Głównym

Zobacz również:

W Krakowie grasuje zboczeniec! W biały dzień próbował dokonać gwałtu

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności