Policjanci udaremnili próbę oszustwa bankowego

Kilka dni temu funkcjonariusze otrzymali informację o prawdopodobnej próbie wyłudzenia kredytu bankowego. Osoba starająca się o udzielenie kredytu przedstawiła w siedzibie banku dokumentację, która wzbudziła wątpliwości pracowników co do jej autentyczności. Policjanci zatrzymali w banku mężczyznę starającego się o wypłatę gotówki oraz kolejnego mężczyznę z kobietą, którzy przyjechali tam wraz z wnioskodawcą.  Cała trójka została zatrzymana, przewieziona na komisariat i przesłuchana. Okazało się, że kilka miesięcy temu założyli fikcyjną firmę i wykorzystując swoją działalność gospodarczą oraz dane osobowe stworzyli „szajkę” wyłudzającą kredyty.

Sprawcy twierdzili, że są osobami bezdomnymi – nie mieli miejsca stałego pobytu. Jednak  rozpracowanie mundurowych z „Piątki” pozwoliło na ustalenie adresu wynajmowanego przez nich mieszkania. Tam na miejscu policjanci zabezpieczyli komputery oraz liczną dokumentację świadczącą o pobieraniu kredytów bądź prób pozyskania gotówki.

Cała trójka usłyszała zarzuty oszustwa. Dwaj mężczyźni decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani, kobieta ze względu na stan zdrowia przebywa na wolności.

info KWP

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności