Koncert Makar Children of the Corn – Wstęp wolny

10 stycznia w ramach cyklu „Współbrzmienia” w Dworku Białoprądnickim wystąpi zespół „Makar & Children Of The Corn”.  Nie przegapcie tego koncertu – formacja zagra w Piwnicach Dworku (ul. Papiernicza 2)  o godz. 19.00. Wstęp wolny.

W ramach cyklu „Współbrzmienia”, zainicjowanym przez Ryszarda Hojkę, Dworek przybliża twórczość zespołu Grass Band Kraków i zaprzyjaźnionych z nim artystów. W muzycznej podróży poznacie m.in. autorskie projekty Żanety Lubera, Jorgosa Skoliasa, zespołów Sagittarius, Dzieci Kukurydzy, Kraków Street Band i wielu innych.
Wraz z twórcami przejdziecie przez ogrody bluesa, rocka, flamenco, jazzu i reagge.

Makar & Children Of The Corn:
We wrześniu roku 2015 do Mielca przyjechał Andrzej „Makar” Makarewicz oraz Gienek Loska zagrać koncert akustyczny w miejscowej knajpie. Zbiegiem okoliczności okazał się fakt, że zaniemógł lokalny akustyk odpowiedzialny za realizację koncertu. Właściciel lokalu zadzwonił do miejscowego studia nagrań, z prośbą o „uratowanie” koncertu. W studiu pracowali: Kacper Żarna (były członek zespołu), Maciej Mateja (były członek zespołu) oraz Grzegorz Świerk (aktualny członek zespołu). Po koncercie „Makar” wziął namiary od muzyków i umówił się z nimi na próbę. Początkowo band miał składać się z trzech gitar klasycznych, lecz po paru próbach brzmienie zmieniło się diametralnie na bluesowo-rockowy sound w stylu – jak sami nazwali- Tex/Mex/Vintage/Massacre.

W październiku Makar&Children Of The Corn w składzie Kacper Żarna (gitara elektryczna), Grzegorz Świerk (gitara basowa),Maciej Mateja (perkusja) oraz „Makar” wyruszyli na swoją pierwszą trasę koncertową, podbijając swoimi dźwiękami serca podlaskiej publiczności. Ku zdziwieniu „Makara”, który początkowo sądził, że band powstał tylko na jedną trasę, zdecydowali się wspólnie kontynuować ten projekt.

W styczniu 2016 r. z zespołu odszedł Maciej Mateja. Los chciał, że Grzesiek przypomniał sobie o bębniarzu, którego spotkali w grudniu na kieleckim jam sasion w klubie Santana, a który później pojawił się na ich koncercie w styczniu w tym samym klubie, nawiązując kontakt z zespołem. Po upływie zaledwie paru dni otrzymał telefon od „Makara” z pytaniem czy nie chciałby dołączyć do formacji. W ten sposób zespół zyskał nowego perkusistę.
W lipcu po suwalskim festiwalu (Suwałki Blues Festiwal) szeregi zespołu opuścił Kacper Żarna. Od tego czasu zespół gra w trio.

Band skutecznie podbija polską branżę muzyczną i jest zapraszany na większe festiwale:
– Suwałki Blues Festiwal (Suwałki).
– Lauba Pełna Blusa (Chorzów).
– Był Sobie Blues (Tarnów).
Zespół szczyci się coraz większą rzeszą fanów z całego kraju.
Obecnie pracują nad nagraniem debiutanckiej płyty oraz teledysku promującego ich twórczość.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności