Złodziej ukradł portfel w autobusie a następnie ukrywał się w zaroślach

Policjanci  zatrzymali 56-letniego złodzieja, który w autobusie okradł jedną z pasażerek, a następnie w zaroślach w ukryciu sprawdzał swój skradziony łup.

Podczas pełnienia służby patrolowej jeden z dzielnicowych zauważył w zaroślach ukrytego mężczyznę, który trzymał w ręku portfel. Na widok wysiadających z radiowozu policjantów mężczyzna odrzucił portfel i zaczął uciekać. Dzielnicowi ruszyli w ślad za uciekającym mężczyzną. Po krótkim pościgu, kilka metrów dalej funkcjonariusze zatrzymali zbiega.

Okazał się nim 56-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna twierdzi, że idąc chodnikiem zauważył leżący w zaroślach portfel. Postanowił sprawdzić co jest w środku. Tam znalazł dokumenty, karty bankomatowe oraz gotówkę, którą zabrał ze sobą. Policjanci wrócili na miejsce, w którym ukrywał się zatrzymany 56-latek. Tam w zaroślach znaleziono wyrzucony portfel, karty bankomatowe. Dzielnicowi sprawdzili na jaką osobę wystawione są znalezione dokumenty. Następnie ustalono adres i skontaktowano się z pokrzywdzoną.

Okazała się nią kobieta. Mundurowi ustalili, że kilkanaście minut temu wracała z pracy autobusem. Wsiadając do autobusu poczuła wokół siebie sztuczny tłok, a gdy wysiadła zorientowała się, że jej torebkę jest rozsunięta, a ze środka zniknął jej portfel. Natychmiast zadzwoniła do banku, aby zablokować utracone karty bankomatowe. Kobieta odzyskała swój portfel wraz z całą zawartością.

 

info KWP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności