Zapraszamy na ostatnie w tym roku imprezy w NCK

Zapraszamy na ostatnie w tym roku imprezy w NCK. Do Salonu Literacko Muzycznego wstąpi Anna Treter, Danuta Klimkiewicz poradzi jak obudzić dziecięcą wyobraźnię, Elżbieta Wawro opowie o Kołakowskim, a Wiktor Stelmach doradzi jak poprawić metabolizm.

Na wszystkie proponowane imprezy wstęp wolny.

Zapraszamy 

 13 grudnia (wtorek), godz. 18:00, Scena NCK

  1. Salon Literacko Muzyczny

„Wielki wiatr” wieczór autorski ANNY TRETER z udziałem Jana Hnatowicza – gitara

Anna Treter – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, pianistka znana m. in.  z zespołu „Pod Budą”, z którym występuje od momentu jego powstania do dziś. Od 10 lat traw także solowa działalność artystki, która zaowocowała dotychczas trzema autorskimi płytami.

,,Wielki Wiatr” to długo oczekiwany, czwarty album, który zawiera 13 premierowych piosenek w większości z tekstami Anny Treter i  kompozycjami Jana Hnatowicza, który wcześniej obdarował zespół ,,Pod Budą” wieloma przebojami. Obok nastrojowych ballad znajdują się na płycie żywiołowe, pełne porywających rytmów piosenki w rozbudowanych aranżacjach. Jest tu także miejsce dla tanga, bluesa czy fado. Ta ogromna różnorodność stylistyczna utworów czyni płytę interesującą i urozmaiconą, a z kolei tematyka tekstów i sposób opowiadania – pełen humoru i lekkości – nadają jej spójność.

Wokalistce towarzyszy zespół pięciu znakomitych krakowskich muzyków, z którymi współpracuje na stałe, a także wielu młodych, obiecujących artystów.

prowadzenie: Basia Stępniak-Wilk

wstęp wolny

 

 15 grudnia (czwartek), godz. 9:00, sala kameralna

Obudź swoją wyobraźnię – warsztaty kreatywnego myślenia dla dzieci

Celem warsztatów jest wspieranie rozwoju dziecka, by mogło odnaleźć i rozwijać uzdolnienia, ciekawość świata, wyobraźnię i kreatywność, ćwiczyć myślenie abstrakcyjne, uczyć się łamać stereotypy i budować samoakceptację. Zajęcia w formie inspirującej zabawy.

Warsztaty poprowadzi Danuta Klimkiewicz – nauczyciel dyplomowany z wieloletnim doświadczeniem w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Posiada II stopień specjalizacji zawodowej, jest ekspertem MEN ds. awansu zawodowego. Jest także terapeutą pedagogicznym i autorką kilkudziesięciu książek edukacyjnych dla dzieci.

Warsztaty kierowane do uczniów klas I-III.

wstęp wolny

 

 15 grudnia (czwartek), godz. 18:00, sala kameralna

Religia – Filozofia – Kultura

Leszek Kołakowski. Filozof niepokorny

Przemiany ideowe Leszka Kołakowskiego, oraz niektóre aspekty jego twórczości jako filozofa, historyka idei i etyka.

wykład dr nauk humanistycznych Elżbiety Wawro

wstęp wolny

 

19 grudnia (poniedziałek), godz. 18:00, sala kameralna

Zdrowie i medycyna

Jak poprawić metabolizm i zadbać o swój układ trawienny

W ramach cyklicznych spotkań  poruszane są interesujące i aktualne tematy dotyczące zagadnień z pogranicza medycyny, higieny i zdrowia.

wykład poprowadzi profesor Wiktor Stelmach – gerontolog i fitoterapeuta.

wstęp wolny

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności