Od stycznia kontrolerzy strefy płatnego parkowania włączają się w akcję Pogromców Bazgrołów.

Od stycznia kontrolerzy strefy płatnego parkowania włączają się w akcję Pogromcy Bazgrołów. – Podczas swojej pracy będą zwracać uwagę, czy ktoś nie bazgrze po murach i elewacjach. Tego rodzaju przypadki będą zgłaszać do odpowiednich służb – zapowiada Piotr Kącki, prezes spółki Miejska Infrastruktura.

– Bardzo doceniamy działania pracowników krakowskiego MPK, które od kilku lat skutecznie walczy z bazgrołami nie tylko na swoich pojazdach, ale także pomaga nam w ograniczeniu liczby pomalowanych budynków i innych obiektów w mieście. Cieszymy się, że do akcji włącza się kolejna miejska spółka. Dzięki temu mamy kolejną grupę zawodową, której leży na sercu estetyczna przestrzeń Krakowa – mówi Waldemar Domański, przewodniczący Zespołu Zadaniowego ds. Ograniczania Bazgrołów w Krakowie.

– Strefę płatnego parkowania codziennie patroluje ok. 60 kontrolerów. Potencjał tych osób postanowiliśmy wykorzystać również w celu dbania o wizerunek naszego wyjątkowego miasta. Aby zrozumieć znaczenie tego wydarzenia wystarczy sobie uświadomić, że obszar ich pracy obejmuje miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa – mówi Piotr Kącki Prezes Miejskiej Infrastruktury Sp. z o.o. Niestety są to również miejsca, cieszące się szczególnym zainteresowaniem osób, które nie rozumieją ich znaczenia i wyjątkowej wartości, malując na murach i elewacjach niszczą nasze wspólne dziedzictwo. – Podczas godzin pracy nasi kontrolerzy będą zwracać uwagę na podejrzane zachowania. W uzasadnionych przypadkach będą informować odpowiednie służby – podkreśla Piotr Kącki, prezes Miejskiej Infrastruktury.

Info; Kraków/Pogromcy bazgrołów

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności