Sklepowy złodziej okazał się groźnym sprawcą rozboju

Policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali 25-letniego sprawcę kradzieży sklepowej. Podczas przesłuchania jeden z policjantów rozpoznał w zatrzymanym sprawcę brutalnego rozboju. Mężczyzna usłyszał podwójne zarzuty.

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji I w Krakowie otrzymali informację, że na terenie jednej z krakowskich drogerii zatrzymano złodzieja. Okazało się, że ujęty przez ochronę sklepową 25-latek próbował wynieść ze sklepu kosmetyki służące do pielęgnacji ciała i maszynki do golenia. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom.

Następnie mundurowi wraz z zatrzymanym złodziejem udali się do komisariatu. Podczas przesłuchania jeden z policjantów kryminalnych rozpoznał w zatrzymanym brutalnego sprawcę kradzieży rozbójniczej. Porównując zdjęcia z monitoringu – potwierdzili swoje przepuszczenia. Okazało się, że zatrzymany kilka minut wcześniej 25-letni mieszkaniec Nowej Huty kilka tygodni temu napadł na sklep wielobranżowy w centrum Krakowa. Mężczyzna próbował ukraść alkohol. Gdy ekspedientka odmówiła wydania żądania, mężczyzna stał się agresywny – zaczął szarpać sprzedawczynię, po czym wraz ze skradzionym łupem uciekł ze sklepu.

Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzież oraz kradzieży rozbójniczej, za które grozi do 10 lat więzienia. 

 

Info  i fotoKWP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności