Mistrzostwa Świata SuperEnduro: kłody, opony, basen i matrix – ujawniamy tor na Kraków

Już za dziewięć dni najlepsi zawodnicy SuperEnduro po raz pierwszy w historii ścigać się będą w TAURON Arenie Kraków, a nasz reprezentant Tadeusz Błażusiak zmierzy się z rywalami z całego świata w swoich rodzinnych stronach. Dziś zdradzamy jak będzie wyglądał tor po którym pojadą riderzy. Już teraz możemy zapewnić, że będzie szybko, ale także technicznie i ciężko, czyli wszystko to czego potrzeba, aby stworzyć niesamowite widowisko pełne sportowych emocji.

 Jak przystało na tor do SuperEnduro będzie on usiany różnorodnymi przeszkodami. Zawodnicy już po starcie będą musieli zmierzyć się z szykaną z wielkich opon. Następnie w zakręcie czeka ich sekcja z piaskiem, a zaraz potem sekcja supercrossowa. Utrzymanie prędkości przed whoopsami w grząskim piasku będzie bardzo trudne i na pewno zweryfikuje wszechstronność riderów oraz ich umiejętności.

Dalej na zawodników czekają: betonowa rura oraz bale drewna ułożone w falę. Nie zabraknie wielkich głazów, mniejszych kamieni umieszczonych w piaszczystym podłożu oraz basenu z wodą. Nowością będzie most, który z jednej strony będzie miał dirtowy najazd, natomiast z drugiej pokryty będzie kamieniami, a pod spodem przebiegać będzie także jedna z nitek toru. Do tego kilka większych hop, które zapewnią efektowne loty.  

tor4

Wisienką na torcie będzie sekcja przygotowana specjalnie, aby uhonorować naszego utytułowanego reprezentanta Tadka Błażusiaka. Belki tworzące matrix ułożone zostaną w napis „Taddy”.

Zawodnicy startujący w trzech klasach: Prestige, Junior oraz Pucharu Europy zdecydowanie będą mieli co robić. Na torze czeka na nich sporo wyzwań, ale doping polskich fanów na pewno wynagrodzi im włożony w wyścigi wysiłek.

Dodatkowo wewnątrz toru zostanie umieszczona sekcja do trialu, na której podczas przerwy w wyścigach głównych, najmłodsi adepci oraz doświadczeni zawodnicy trialowi zaprezentują swoje umiejętności w precyzyjnym panowaniu nad motocyklem i pokonywaniu złożonych konstrukcji.

tor1

Bilety na historyczną odsłonę MŚ SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków jeszcze do nabycia na Eventim.pl oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Link do oficjalnej zapowiedzi video: https://youtu.be/Rac6AySOp_U

Link do biletów:

http://www.eventim.pl/superenduro-krakow-bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&key=1520738%247891505

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/225201431164460/

Strona patrona wydarzenia: https://www.facebook.com/rafalsonikofficial/

Więcej na: www.sportainment.pl oraz

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/

 

Oficjalna strona Mistrzostw Świata SuperEnduro: http://www.enduro-abc.com/ oraz oficjalna strona polskiej rundy Mistrzostw Świata: http://www.super-enduro.com.pl/

plakat

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności