Koncert VERDI i kobiety, 2.12.2016 w ICE KRAKÓW

Ten koncert to nie tylko prawdziwa muzyczna uczta, ale również wyjątkowa podróż biograficzna poprzez zawiłe losy Giuseppe Verdiego, na które ogromny wpływ miały kobiety.

    Odkryjemy przed Państwem nieoczywiste powiązania pracy twórczej Verdiego z jego życiem prywatnym. Z fragmentów listów artysty i jego przyjaciół wyłonią się postacie trzech najważniejszych w życiu kompozytora muz: Margherity Barezzi, Giuseppiny Strepponi, czyli pierwszej i drugiej żony oraz wieloletniej przyjaciółki Teresy Stolz.

    Na scenie nie zabraknie również bohaterek oper Verdiego. W programie arie, duety oraz najpiękniejsze chóry, które zapisały się złotymi zgłoskami w światowej historii opery i wzbudzają zachwyt po dziś dzień!

  Wśród artystów Cristian Lanza, wnuk śpiewaka operowego i gwiazdy kina hollywoodzkiego Mario Lanzy. Ponadto wspaniałe kobiety: Silvia Rampazzo i Aksana Yakushewich.

Chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra wystąpią pod batutą Marcina Wolniewskiego.

2 grudnia godz. 19:00 ICE Kraków Congress Centre. Bilety: punkty InfoKraków, Filmotechnika, salony EMPiK oraz eventim.pl, biletin.pl.

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności