Największy Roller Coaster w Europie wybuduje się w Polsce!

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze planuje wybudować największą w Europie kolejkę górską! Ten, tak zwany, Mega Coaster zaprezentowany ma zostać w roku 2018.
Producentem instalacji będzie szwajcarska firma INTAMIN, lider w branży, który dostarcza roller coastery oraz inne atrakcje do największych parków rozrywki na świecie, takich jak Six Flags czy Universal Studios w USA, Parków Disneyland, a także Ferrari World w Abu-Dhabi.

mega_coaster_intamin_5

Mega Coaster będzie potężną konstrukcją, zapewniającą największy w Europie, aż 80- metrowy spadek, który jest o 2 metry dłuższy od zjazdu Shambhala w parku Port Aventura w Hiszpanii (aktualnie najwyższego i najszybszego roller coastera typu Hyper Coaster na starym kontynencie). Mega Coaster w Energylandii będzie posiadał pierwszy spadek schodzący do dołu o głębokości około 4 metrów. Wysokość samego wjazdu na szczyt konstrukcji wyniesie aż 77 metrów, stając się najwyższym wyciągiem w Europie.

mega_coaster_intamin_4

Planowana inwestycja posiadać będzie także najbardziej stromy pierwszy spadek, mający aż 84 stopnie, czego nie spotkamy w żadnej innej kolejce górskiej w europejskich parkach rozrywki. Podobnie z resztą jak prędkości – ponad 140 km/h, którą osiągną wagony, zabierające 28 pasażerów i poruszające się po torze o długości 1450 metrów. Projektując nasz nowy Roller Coaster uwzględniliśmy najnowsze badania ogłoszone w czasie EAS w Barcelonie o dynamice atrakcji oraz poziomie pozytywnych emocji, a co za tym idzie atrakcyjności urządzenia.

mega_coaster_intamin_3

Wybraliśmy najbardziej optymalne rozwiązania w tej dziedzinie. – dodaje Kris Kojder. Kolejnym elementem wyróżniającym tę konstrukcję jest tak zwany efekt Super-Splash, uzyskiwany dzięki przejazdowi kolejki po specjalnej sekcji wodnej. Potężne zsynchronizowane z pociągiem dysze wyrzucą w górę, wysokie na kilkanaście metrów strumienie wody, symulując zderzenie wagonów z taflą sadzawki, tym samym generując wspomniany efekt. Mega Coaster w Energylandii będzie mógł w ciągu godziny obsłużyć do 1500 pasażerów.

mega_coaster_intamin_1

 

Parametry techniczne Mega Coastera:
– 80 m – pierwszy spadek – największy w Europie
– 77 m – wysokość podnoszenia – najwyższy wyciąg Roller Coastera w Europie
– 142 km/h – najszybszy Roller Coaster w Europie
– 84 ° – najbardziej stromy w Europie pierwszy spadek Mega Coastera
– 1450 m – długość toru
– 28 – liczba pasażerów pociągu
– 1350-1500 – przepustowość atrakcji

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności