Zrobił nietrafioną niespodziankę swojej ukochanej. Już usłyszał zarzuty zniszczenia mienia

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z 8 komisariatu otrzymali zgłoszenie, że w rejonie jednego z osiedli na terenie Nowej Huty nieznany sprawca maluje farbą po elewacji bloku. Policjanci błyskawicznie udali się we wskazany rejon. Na miejscu nie zastali już sprawcy lecz tylko czerwony bohomaz zamieszczony na elewacji bloku. W wyniku podjętych poszukiwań, kilka bloków dalej zauważono młodego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Podczas sprawdzenia okazało się, że to 19-letni mieszkaniec Nowej Huty. Odzież i ręce mężczyzny pobrudzone były w znaczący sposób czerwoną farbą. 19-latek przyznał, że chwilę wcześniej pomalował jeden z bloków czerwoną farbą. Mężczyzną opowiedział, że zmusiła go do tego jego osobista sytuacja. Kilka dni wcześniej chcąc zrobić niespodziankę swojej ukochanej – zamieścił na jednym z bloków napis wyznający miłość.

Oburzona pomysłem i jego realizacją dziewczyna 19-latka poprosiła o szybkie usunięcie deklaracji uczucia. Aby uniknąć kłótni chłopak nocą postanowił powrócić na miejsce, aby zamalować zamieszczone dzień wcześniej graffiti.

Straty zniszczeń to prawie 1000 złotych.

Wandal usłyszał zarzuty z art. 288 § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Info KWP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności