Zatrzymano pedofila w jednym z hoteli na Krowodrzy

Krakowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który poprzez Internet umówił się w celach seksualnych z 13-latką

Pedofil został namierzony w sieci przez jednego z internautów. Mężczyzna podejrzewając z kim ma do czynienia rozpoczął elektroniczną korespondencję. Nie występował jednak jako dorosły, tylko 13-letnia dziewczynka mieszkająca w Krakowie. Jak się okazało, młody wiek  absolutnie nie przeszkadzał pedofilowi a jeszcze bardziej go zachęcił do składania coraz bardziej odważnych propozycji. Romansowanie w sieci bardzo szybko przestało mu wystarczać i zaproponował spotkanie w realu. W tym celu przyjechał do Krakowa i zameldował się w jednym z hoteli na Krowodrzy.

To tu miała przyjść dziewczynka.  Internauta o całej sprawie poinformował krakowskich policjantów. To oni a nie 13-latka zjawili się w pokoju hotelowym pedofila. Funkcjonariusze  zatrzymali mężczyznę, zabezpieczyli  też należącą do niego kamerę, aparat fotograficzny oraz laptop. Nośniki elektroniczne będą badane przez biegłych pod kątem  dziecięcej pornografii a także innych ewentualnych kontaktów z nieletnimi.

Mężczyzna usłyszał zarzut z art.200 a  par.2  KK mówiący o uwodzeniu osoby poniżej 15 lat poprzez Internet i składaniu jej propozycji obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej.  Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego orzeczono dozór policyjny. 

 

Info KWP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności