Włamywacz ukrywał się w jednym z hoteli na Prądniku Białym

Od pewnego czasu, policjanci rozpracowywali sprawy kilku  włamań do piwnic, pakamer budowlanych  oraz pomieszczeń magazynowych na terenie Krakowa, z których kradzione były przede wszystkim elektronarzędzia, pompy, zawory wykonane z mosiądzu.  M.in. 15 sierpnia sprawcy włamali się do pomieszczeń piwnicznych skąd zniknęły takie zawory kulowe oraz inne  przedmioty z mosiądzu. 29 września z pomieszczeń magazynowych sprawcy wynieśli 70 pomp obiegowych centralnego ogrzewania, a 20 października z magazynów skradziono elektronarzędzia i sprzęt komputerowy. Policjanci gruntownie badając te przypadki rozpoczęli  ustalanie sprawców.

Pod koniec  października, policjanci VII Komisariatu Policji w Krakowie namierzając  21-letniego mężczyznę mającego związek z tymi włamaniami weszli do jednego z hoteli na Białym Prądniku. Człowiek, ten był zameldowany w Nowej Hucie ale ukrywał się przed organami ścigania i wynajmował hotelowy pokój. Tutaj  policjanci zastali również 31-letniego mieszkańca Nowej Huty, który był poszukiwany przez prokuraturę, a który pomimo to również uczestniczył w szeregu następnych włamań. W trakcie przeszukania pokoju hotelowego policjanci ujawnili i zabezpieczyli przedmioty skradzione podczas ostatniego włamania. (elektronarzędzia oraz laptopy i telefony komórkowe). Kilka godzin później policjanci pojawili się w dwóch miejscowościach koło Krakowa. To tutaj w pomieszczeniach gospodarczych przechowywane były przedmioty pochodzące z kradzieży. W trakcie przeszukań „dziupli” ujawniono i zabezpieczono ponad 2 tys. elektronarzędzi w postaci wiertarek, szlifierek kątowych, pił spalinowych itp.  Zatrzymany został także właściciel tych pomieszczeń 47-letni mężczyzna który odpowie za paserstwo. Jak ustalono, sprawcy skradzione przedmioty wystawiali następnie na portalach internetowych i sprzedawali po atrakcyjnych cenach.

21-latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany.  Jego 31-letni kompan również usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Policjanci prowadzący to postępowanie sprawdzają teraz czy podejrzani nie mają na swoim koncie innych włamań.  Sprawa  jest rozwojowa i przewidywane są dalsze zatrzymania. 

 

Info KWP

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności