Widowisko Symphonica 2 w Krakowie

W 2014 roku miała miejsce premiera „flagowego” widowiska Filharmonii Futura – Symphonica. Do dziś projekt obejrzało ponad 30.000 widzów. Na niewątpliwy sukces przedsięwzięcia złożyła się ponadczasowa muzyka, wspaniali wykonawcy i niestandardowy sposób prezentacji ostrego, gitarowego brzmienia z towarzyszeniem klasycznej orkiestry.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów, Filharmonia Futura przystąpiła do realizacji drugiej części projektu. Tym razem na program koncertu złożą się wyłącznie polskie, kultowe utwory lat 80’. „Będziemy poruszać się jak najdalej od tzw. Mainstreamu- mówi pomysłodawca i artystyczny szef projektu – Mikołaj Blajda. Lata 80’ to czas rozkwitu niebanalnej kultury rockowej, punkowej i metalowej.

Warto więc przypomnieć kultowe produkcje tamtych lat. Dla jednych będzie to sentymentalny powrót do lat młodości, dla innych spotkanie z niebanalną, polską twórczością”. Całości, jak zawsze w produkcjach FF, dopełnią wizualizacje wprowadzające w klimat rzeczywistości schyłkowego PRL-u.

MAŁGORZATA OSTROWSKA, ERNEST STANIASZEK, SYLWIA LORENS, DAMIAN UKEJE, ORKIESTRA FILHARMONII FUTURA.

SCENARIUSZ, ARANŻACJE UTWORÓW, REŻYSERIA: MIKOŁAJ BLAJDA

PRODUKCJA: SYLWIA LORENS

19 MARCA 2017 18:00  KRAKÓW – KIJÓW.CENTRUM

Więcej informacji http://www.filharmoniafutura.pl/#/symphonica2/

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności