Ruszył wielki konkurs pod hasłem „Zaczytani, zasłuchani”

Poczytaj swojemu dziecku bajkę pt. „Podróże pościelotem”, nagraj to i wygraj luksusowy weekend w górach dla całej rodziny oraz inne, atrakcyjne nagrody! Ruszył wielki konkurs pod hasłem „Zaczytani, zasłuchani” adresowany do rodziców, którzy kochają czytać i chcą tą pasją zarazić swoje pociechy.  Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 11 grudnia.

Pewne jest, że rodzinne czytanie umożliwia mądry kontakt z dzieckiem i jest doskonałą metodą wychowawczą. Uczy najmłodszych odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Krótko mówiąc: sprzyja rozwojowi intelektualnemu, emocjonalnemu i społecznemu dziecka i do tego właśnie organizatorzy konkursu chcą przekonać rodziców.

ZADANIEM KONKURSOWYM jest przeczytanie swojemu dziecku i nagranie wybranych fragmentów „Podróży pościelotem” – miłej dla ucha najmłodszych, edukacyjnej bajki autorstwa Anny Machacz i Magdaleny Krzysik.

PLIK AUDIO należy przesyłać do 11 GRUDNIA na adres: biuro@biznesmama.com.pl . FINAŁ KONKURSU odbędzie się 17 GRUDNIA w Centrum Kultury „Dworek Białorądnicki”.

Pięć najciekawszych interpretacji otrzyma NAGRODĘ, a laureaci zamienią się w profesjonalnych lektorów i nagrają w styczniu, w profesjonalnym Studiu Nagrań Dworku Białoprądnickiego audiobook „Podróże pościelotem”.

GŁÓWNĄ NAGRODĄ jest weekend rodzinny w Krynicy Zdrój ufundowany przez SŁOTWINY ARENA.

 

UWAGA!!! 6 grudnia w Galerii Solvay Park odbędą się warsztaty z autorkami „Podróży Pościelotem”, podczas których  będzie można poczytać i nagrać konkursową bajkę.

ORGANIZATOREM konkursu jest Fundacja Biznes Mama oraz Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

WYDAWCĄ „Podroży Pościelotem”  jest Fundacja Biznes Mama przy współpracy z Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

PATRONI MEDIALNI:

Gazeta Nasze Miasto, naszemiasto.pl, kulturaonline.pl, krakow.pl, czadzieci.pl, cowkrakowie.pl, Bliżej Przedszkola

PARTNERZY:

Słotwiny Arena, Galeria Handlowa Solvay Park, Ciuciu Cukier Artist w Krakowie, Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych, Cogito Ergo Move

REGULAMIN KONKURSU oraz fragmenty „Podróży Pościelotem” przydatne do nagrania dostępne są pod adresem: biznesmama.com.pl oraz dworek.eu.

 

O KSIĄŻCE

PODRÓŻE POŚCIELOTEM to coś więcej niż zwykła bajka: to także dosłowna – ruchowa – wyprawa do fascynujących krain, które są dla dzieci dostępne dzięki wyobraźni: podmorskiego królestwa, lasu pełnego dźwięku, słodkiej krainy czy państwa Elfów.

Historie opowiedziane w bajkach przekonują, że świat można pokolorować tak, by stał się on piękniejszy, dzięki takim barwom jak przyjaźń, tolerancja czy zaufanie. Trzeba tylko wziąć pędzle do rąk i pomalować  świat tak, by uwierzyć, że marzenia nie tylko w bajkach się spełniają.

Książeczka pozwala na doświadczanie świata i własnego ciała poprzez ruch. Kiedy dziecko jest ospałe bajki mogą je pobudzić  i zaktywizować, a kiedy potrzebuje wyciszenia, uspokoić. Są świetną alternatywą dla biernego słuchania, czy oglądania bajek i umożliwiają dzieciom kreatywne ćwiczenia.

Dzieci poznają w książce rodzinę Biedronek, która zamieszkała w uroczym miejscu, w pobliżu pełnego tajemnic, starego dworku. Jego właścicielka, Ciocia Kropka zabiera najmłodszych w miejsca nieznane, pełne magii, w których poznają niezwykłych bohaterów, przeżyją fantazyjne przygody i mądre lekcje życia.  Podróże odbywają się najlepszym środkiem lokomocji – pościelotem. Latanie nim wymaga prawidłowego oddychania i prawidłowych ruchów. 

 „Podróże pościelotem” łączą wszystko, co najistotniejsze dla młodych odbiorców: barwną historię, ruch, edukację i przede wszystkim doskonałą zabawę!

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności